Wpis z mikrobloga

Krótka recenzja, bo może sie kiedyś komuś przyda.

NORAUTO Wrocław Bielany

Krótka:
cena - 7/10 (nie do końca mam porównanie, ale tak to oceniam)
obsługa - 8 /10
czas realizacji - 9/10

Dłuższa:
Zadzwoniłem do nich o 15:30 i umówiliśmy sie na 18:00 (+). Pojechałem zrobić 'Przegląd zimowy' oraz diagnostykę komputerową (ponieważ czasami zapala się kontrolka ostrzegawcza od silnika). Przy okazji poprosiłem o wymianę wycieraczek z przodu. Czas realizacji mniej niż 1h, akurat kawka w Auchan (+).

W przeglądzie zimowym sprawdzili:
- Amortyzatory (osłon oraz wzrokowa ocena samych amortyzatorów)
- Ogumienie
- Geometria i układ jezdny (łożyska, wizualna kontrola geometrii, osłony przegubów, kontrola luzów)
- Układ kierowniczy (poziom płynu układu wspomagania - tutaj bullshit, bo w tej Corsie nie ma wspomagania a jest napisane płyn OK)
- Układ wydechowy (stan mocnowania, stan tłumika tylnego i środkowego)
- Hamulce (poziom płynu, temp. wrzenia, wzrokowa ocena szczegolności układu)
- Układ smarowania (kontrola oleju)
- Widoczność (wycieraczki, kierunkowskazy, światła drogowe, światła stop - tutaj wiedziałem, że jedna nie działa, szyby i lusterka, żarówki od tablicy, żarówki od przeciwmgielnych, żarówki od pozycyjnych)

Wycieraczki wymienili oraz uzupełnili pod korek płyn do spryskiwaczy (+). Wyszło że nie działa prawy stop i żarówki od tablicy rejestracyjnej (przejrzałem wydruk dopiero w aucie), musiałem się wracać, bo nie powiedzieli od razu że przydałoby się je wymienić i czy chce kupić żarówki (jest tam też sklep z częściami, więc jak dla mnie -).

Koszty:
- Przegląd zimowy 19,99 (normalnie kosztuje więcej, ale to chyba przez diagnostykę dostałem rabat)
- Diagnostyka komputerowa 79,99
- Komplet wyceraczek 31,99
- Uzupełnienie płynu do spryskiwaczy - gratis

Ogólnie wg mnie szybko i sprawnie. Jako, że na komputerze nic nie wyszło (była prośba o to jaki komputer: BOSCH KTS 570), to jeszcze obsługa poprosiła mechanika z warsztatu (jest się obsługiwanym w sklepie) i wyszedł i pogadaliśmy sobie jeszcze o sytuacji kiedy mi sie zapala kontrolka etc.


Wołam @TheSnt

#auto #samochody #wroclaw #bielanywroclawskie #opel #corsa #mechanik #mechanikasamochodowa
  • 12
  • Odpowiedz
@Pismak: @gkalinowski: Norauto często coś dodaje od siebie. U mnie to były różne rzeczy: umycie szyby, sprawdzenie temp. zamarzania płynu chłodniczego, dolanie płynu chłodniczego. Zawsze coś.
A do Norauto mam mieszane uczucia. Są szybcy, ale trochę drogo tam. Jak trzeba coś szybko załatwić, to są spoko, ale ogólnie oddaje tam samochód w ostateczności.
  • Odpowiedz
@gkalinowski: Wiesz co, jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego. W norauto zrobisz popularne rzeczy, ale poważnej naprawy bym im nie zlecił. Ja tam wymieniałem drążek kierowniczy, robiłem wymianę płynu hamulcowego, podpięcie pod kompa i zakładanie czujników parkowania (oczywiście nie w czesię jednej wizyty). Ale jak np. za niedługo będę musiał "zrobić zawieszenie", to raczej wybiorą warsztat, który w tym się specjalizuje.
  • Odpowiedz