Wpis z mikrobloga

@eacki8:

To że Ruch Palikota ma tylu zwolenników można łatwo wytłumaczyć. Palikot znalazł sobie elektorat młodych i naiwnych ludzi którzy wierzą że Ruch Palikota zalegalizuje narkotyki oraz poparcie wszelkiego rodzaju ludzi chorych psychicznie (geje, pedofile, zoofile itp.).


Zdajesz sobie sprawę, że Ruch Palikota największą popularnością cieszył się wśród przedsiębiorców i osób z wyższym wykształceniem? Ba - prawie wszyscy przedsiębiorcy których znam i o to pytałem/sami o tym mówili głosowali na
  • Odpowiedz
@Ginden: Bo byli naiwni. Przecież każdy kto interesuje się polityką to wie że Palikot co chwile zmienia poglądy. Do tej pory Palikot nie zrobił nic żeby pomóc przedsiębiorcom. Obecnie jego partia zajmuje się tylko głupimi prawami mniejszości seksualnych.

W pierwszej kolejności powinien się zająć ratowaniem gospodarki, bo to jest sprawa która jest ważna dla każdego.
  • Odpowiedz
@Ginden: http://zpp.net.pl/pl/Aktualnosci/GWALTOWNY-SPADEK-POPARCIA-DLA-PO-WSROD-PRZEDSIEBIORCOW

Ruch Palikota 5% wśród przedsiębiorców. Sukces wyborczy RP, był oparty o to, że wiele osób naiwnie wierzyło, że Palikot będzie chciał "rozwalić układ" i wniesie nową jakość do parlamentu. Klasyczny mechanizm "nowej miotły" przygarnął elektorat protestu wobec całego systemu. Teraz ludzie już trochę przejrzeli na oczy, poparcie spada. To tylko 5%, a przecież nie dawno odbył się Kongres Palikota dla małych i średnich przedsiębiorstw.

Ten elektorat protestu może
  • Odpowiedz
@Ginden: uważasz, że ludzie znają się na tyle dobrze na polityce, aby sensowność istnienia jakiejś partii rozpatrywać w kontekście jej poparcia? Czy choć jedna osoba spośród Twoich znajomych potrafi dokonać rzetelnego porównania programów partii i szans ich wprowadzenia?
  • Odpowiedz
@SirBlake: Ja osobiście popieram RN, jako partię która może w końcu wprowadzi do polskiej polityki myśl Dmowskiego (a nie tylko Piłsudski Piłsudski) i wreszcie sprawić, że Polska stanie się w końcu prawdziwym krajem europejskim (a tego warunkiem jest posiadanie partii nacjonalistycznej która wpływa na życie polityczne państwa) ale i tak śmieszą mnie te przeróbki:-) W sumie dobrze, że je robią więcej osób dowie się o RN:-)
  • Odpowiedz
@Ginden:

Bzdura. Sukces RP był związany z wolnorynkowymi hasłami głoszonymi przez Palikota - a poparcie spadło, bo ich nie realizuje!


Jednak uwiódł swoimi hasełkami głównie młodych, a nie przedsiębiorców.

A co do RN, to jeżeli będą korzystać z myśli Dmowskiego, no to nie będą przeciwnikami Unii. :O
  • Odpowiedz
@Ginden: i chcesz mi powiedzieć że to zrobili? że ludzie którzy prowadzą własne firmy usiedli i przeanalizowali założenia budżetowe wszystkich partii? :D no to ich firmy to pewnie coś ala "babcia klozetowa" bo na to trzeba by kilkuset godzin minimum oraz nie zapominajmy o odpowiednim przygotowaniu merytorycznym, przynajmniej jakiś doktorat :D (oczywiście nie zapominajmy o innych aspektach: polityka społeczna, etc.) to trochę smutne, że ludzie po doktoratach pracuja w kiblach,
  • Odpowiedz
@Ginden:

Bzdura. Sukces RP był związany z wolnorynkowymi hasłami głoszonymi przez Palikota - a poparcie spadło, bo ich nie realizuje!


Rzucasz się, a wyżej sam sugerujesz nie do końca prawdę. Było wiele czynników czyli obiecanek przed wyborami i przede wszystkim była to nowa krew. Palikot zajął się tym co nie potrzeba, obecnie ponosi same klęski, a końca nie widać. Do tego ciągnie za sobą całą partie, która musi to znosić
  • Odpowiedz
@Kamill: Pomiędzy Nacjonalizmem i Szowinizmem również jest różnica:-)

nie sankcjonuje zapotrzebowanie społeczne (gdy poparcie ma z 2-3 razy większe)?


@Ginden: No ja widzisz nie do końca jest tak jak piszesz (źródło słabe ale możesz pogooglać dalej:-)
  • Odpowiedz
@Ginden:

Ten elektorat protestu może w pewnej części przejąc teraz właśnie RN, bo z założenia jest anty systemowy.


Tak zdecydowanie, RP dostał bonus od głosujących znudzonych starymi twarzami w polityce tak samo może być z RN
  • Odpowiedz
@Ginden: myślałem, że zrozumiesz na tym jaskrawym przykładzie, że to nierealne aby ktoś ogarnął sam te wszystkie kwestie i jeszcze potrafił dokonać rzetelnej analizy, ale widać myliłem się.
  • Odpowiedz
@Ginden:

Naprawdę wierzysz, że elektorat kosmopolitycznej, socliberalnej partii przejmie partia skrajnie prawicowa...?


Problem w tym, że taki elektorat to może max. 4-5% z tych 10% co RP dostał w wyborach. Na Ruch Palikota głosowało mnóstwo ludzi na zasadzie "a zagłosuje na tego Palikota, przynajmniej będą jaja w sejmie". Myślę, że ta część społeczeństwa nie odróżnia nawet różnicy między lewicą i prawicą. Zresztą przecież kibice Wisły i Cracovii głosowali na Grodzką,
  • Odpowiedz
@jasiulec:

Polska stanie się w końcu prawdziwym krajem europejskim (a tego warunkiem jest posiadanie partii nacjonalistycznej która wpływa na życie polityczne państwa)


że co? I pokaż mi takie partie w Europie? Front Narodowy z dwoma posłami we Francji? Kto jeszcze? No bo chyba nie lewacka Szkocka Partia Narodowa, albo Plaid Cymru?
  • Odpowiedz
@Kamill: Front Narodowy ma poparcie społecznie w granicach 15-20%, ordynacja wyborcza jednak jest jaka jest.

Co do partii narodowych i nacjonalistycznych no to: SVP- Szwajcaria, Prawdziwi Finowie, Partia Demokratyczna w Szwecji, Jobbik na Węgrzech.

Co nie zmienia faktu, że nie rozumiem o co chodzi @jasiulec z tym tekstem :P
  • Odpowiedz