Wpis z mikrobloga

Słuchajcie mam już dobrze ponad 20 lat i przyszedł czas na konto bankowe. Nie zmienia to mojego stosunku do banków. Ale chcę założyć konto na którym będzie około 2000-3000zł, tak do opłacania rachunków tylko. Będę przeprowadzał głównie przelewy, mniej mnie interesuje karta płatnicza, więc chciałbym ominąć konto, gdzie muszę przeprowadzać jakieś operacje kartą płatniczą

I chciałem się spytać, gdzie wg Was założyć takowe konto. Co polecacie?

Rozważam:
- mBank
- T-Mobile
- Meritum Bank
Nic podobnego do w/w chyba się znajdzie. Jakieś sugestie?

#banki #bank #kontobankowe
  • 14
@powro91: @logitech07: No właśnie o mBank to opinie są skrajne. Jedni zachwalają, wszystko jak najbardziej ok. A drudzy wiecznie narzekają.
Więc wybór chyba faktycznie będzie rozgrywał się między mBank a T-Mobile.

A ten T-Mobile, to jest do załatwienia w kazdej placówce T-Mobile, czy jest to rozdzielone na tel i bank?
@Gorthin: Załatwisz wszystko przez internet, ew. żeby nie czekać na umowe od kuriera możesz chyba podpisać w punkcie. Ja nie podpisywałem, ponieważ wystarczył przelew z innego mojego banku żeby wszystko potwierdzić.
@Gorthin: Opłaty za karty płatnicze, 5zł/msc za wypłaty we wszystkich bankomatach, a w T-Mobile masz to za friko wszystko :)

Dodatkowo trudny kontakt i porozumienie z konsultantem.. Maja #!$%@? jajca na wszystko
@logitech07: A powiedz mi jeszcze jedno.

"Jako potwierdzenie zdarzenia na rachunkach i zdarzeń związanych z korzystaniem z Kanałów Elektronicznych.

opłata za każdy wysłany SMS (pobierana zbiorczo raz na miesiąc) -0,30zł"

To jest opłata stała, czy można z tego zrezygnować?
@anonimowy_anonim: @Paluszek_rybny: Kiepski pomysł z BZWBK, który wprowadza od lutego opłatę za kartę.

@Gorthin: SMS o którym piszesz to opłata za potwierdzenie transakcji na koncie. Włączenie tej usługi jest opcjonalne.
Z darmowych (0zł karta, konto) masz jeszcze smart Bank.
W Meritum Banku masz bardzo dobrze oprocentowane konto oszczędnościowe 3% (jedna wypłata z takiego konta w miesiącu za darmo)
mBank jest sławny z tego, że często zmienia taryfę opłat i