Wpis z mikrobloga

@yassarian:
Zależy co rozumiesz pod stwierdzenie "postawić domek" bo jeżeli do stanu surowego zamkniętego to spokojnie powinieneś się zmieścić w tych 220k przy w miarę standardowym domku. Jeśli do stanu umeblowanego "tylko się wprowadzać" to może być ciężko.
@yassarian:
Jeśli masz znajomego kierownika budowy to jego pytaj on będzie wiedział najlepiej czy możliwe jest zrealizowania na tego konkretnego projektu przy tych warunkach dużo zależy też od warunków miejscowych.
@nico112: rozumiem. zadałem pytanie bo myślałem , że jest ktoś kto miał stricte takie same wymagania i wkład pieniężny w to. Wtedy miałbym większą pewność czy mi się powiedzie , czy też nie. Nie pomyślałem o warunkach miejscowych itp. po prostu chcę to zrobić. Podpytam w takim razie dalej. Dzięki za odpowiedź.
@yassarian:
Tak da się zbudować dom za 220k ale czasami będą potrzebne kompromisy. Pytaj znajomych jeśli są kierownikami budów to oni znają najlepiej sytuację w twojej okolicy bo się może okazać, że np. nie ma dobrych fachowców w okolicy albo jakieś inne ciekawe niespodzianki.
@yassarian:
Akurat mój przykład mało miarodajny ale ogólnie od zrobionych fundamentów 3-5 miesięcy do wiechy jeśli wszystko idzie zgodnie z planem a wykończenia to już indywidualna sprawa, jeśli robisz systemem gospodarczym to 2 lata ;)
@nico112: pewnie, że nie:). zrobię więc tak, że w tym roku dokończę kwestią własności działki i drogi + fundamenty a w przyszłym roku cała reszta. Zresztą wszystko wyjdzie w praniu.
@yassarian: wiesz co, dość ciężko jest określić czy w danej kwocie się zmieścisz ponieważ ceny materiałów mogą się różnić w zależności do tego chociażby w jakim rejonie będziesz budował, projektu oraz standardu w jakim ma być zrobiony budynek.