Wpis z mikrobloga

@tusiepali: szczerze mówiąc, wiem że górnictwo w takim a nie innym stanie jest jak wrzód na dupie tego kraju, obecny Śląsk to i tak już powoli zagłębie usługowe, ściąga tu coraz więcej firm IT, a nierentowne branże siłą rzeczy po prostu odpadają... niech więcej związków zawodowych porobią, i jeszcze o większe odprawy zażądają, i więcej ludzi na stołkach, to i tak prędzej czy później się zawali...
@kesnall: No i właśnie to jest mylne myślenie, nie neguję tego że wszyscy kradną, bo wiadomo jak jest, ale kradną ze zdrowego organizmu (patrz: usługi publiczne), górnictwo krwawi samo w sobie, a jeszcze pijawki się przysysają. Czasy komuny już dawno minęły, a w mentalności tych ludzi nadal pozostaje "należy mi się". Gówno im się należy, niech wypracują pieniądze tak jak normalny człowiek w XXI w.

Nie zamierzam tu dyskutować na temat
@JanuszProgramowania: czy takiego zdrowego organizmu to nie wiem(dług państwa), nie mam żadnych danych na temat jaki % pieniędzy z budżetu jest rozkradany przez urzędników (ostatnio coś czytałem ze 20mln na jakaś stronkę internetowa), ale uważam ze w skali tego co maja dać górnikom, a to ile oni sami zabierają jest znikoma. Nie mam zamiaru wywoływać bólu dupy, ale chce rzucić na tą sprawę inny punkt widzenia.
@tusiepali: Mnie osobiście górnicy jako grupa zawodowa najzwyklej w świecie #!$%@?. Mają tak rozbuchane przywileje, jakby w obronie kraju pokonali jakiegoś najeźdźcę. Kompletnie irracjonalnie, bo NIKT takich przywilejów nie ma. A blokowanie wielkiego węzła kolejowego w Katosach to czysty debilizm. W ogóle uważam, że uprzykrzanie życie nic nie winnym sytuacji ludziom jest już debilizmem. Nie wiem czy jesteś ze Śląska, ale górnicy tutaj mają takie podejście: mnie się należy i już,
@tusiepali: jestem z rodziny górniczej ( ͡° ͜ʖ ͡°) ale patrze na to z trochę innej strony - niestety nie jestem za górnikami. Większość których znam którzy teraz tam pracują to ludzie młodzi, którzy myśleli że pójdą tam trochę porobią i już emeryturka, żona nie będzie musiała robić, a tutaj plan się posypał. Oczywiście jeśli pracuje się już tam X lat pod ziemią to trudno będzie się
@tusiepali:
1. Markowski mówił że ostatnie pieniądze z budżetu przemysł górniczy dostał w 92 lub 93 roku.
2. Rok temu KW S.A. spłaciła zadłużenie po spółkach górniczych (gliwwicka, rudzka, bytomska itd.)
3. Zwalniane jest administracja gdzie pracują głównie kobiety [duża część lvl +50] (ksiegowość, dział socjalno-administracyjny, szkody górnicze) a zarobki nie są niebotyczne. W tamtym roku było porozumienie że odbiera się im przywileje (część) w zamian za gwarancje zatrudnienia do 2016
@tusiepali: Podchodzę do tego tak, że kiedyś w końcu będzie trzeba z tym zrobić porządek. Jeśli coś jest nierentowne to im zrobi się to wcześniej tym lepiej. A skoro górnicy nie chcą iść na żadne ustępstwa np. na ograniczenie dodatków, to nawet mi ich nie żal.