Wpis z mikrobloga

#bekazpodludzi, którzy mówią: iPhone, iPad, MacBook zamiast zwyczajnie: telefon, tablet, laptop.

"Zgubiłem iPhone'a niedawno, ale ktoś go znalazł, nie straciłem więc jednak kontaktów, jestem uratowany!"
"Spakowałam się już, wszystko mam: ubrania, kosmetyki i MacBooka też oczywiście, bo bez internetu nie przeżyję tych 3 dni he he"

Chodzi o używanie szczegółowego określenia tam, gdzie powinno być generalne - a spotykam się z tym codziennie.
Nie mówi się przecież: "Sorry, muszę się rozłączyć, jadę właśnie Oplem, a policja stoi" albo "O, naczynia już się umyły, weź je wyjmij z Boscha"

  • 227
jak możesz sądzić, że określenie "tablet" jest wystarczająco precyzyjne w kontekście wyboru etui XD

2/10 bo odpisywałem.


@Skarfejs: Nie mogę, chyba żartujesz sobie albo nie umiesz czytać ze zrozumieniem XDDDDD
Nikt mnie nie pytał jaki pokrowiec kupić, tylko jaki KOLOR tego pokrowca kupić.
Więc PO CO wspominać, że chodzi o iPada?
@Skarfejs: ja jebe, coś sie tak czepił warszawy, masz jakiś buldupy o wawe? jak będe w krakowie to zorbię #krakow, wiesz po co się w ogóle taguje człowieku? to dopiero porównanie, tak śmieje się z cudaków co się wychwalają ajfonami, taguje miejsce w którym dzieje się wydarzenie. nie widzisz różnicy, really? jak będę szła na koncert to rozumiem, że nie mogę otagować w jakim mieście haha ( ͡° ͜
@blackorchid: Myślę, że to bardzo proste - chodzi tu o rozpoznawalność. Wszystkie inne telefony nie są rozpoznawalne, mocno się zmieniają i nie mają chwyliwych nazw. Ludzie lubią nazywać rzeczy po imieniu, gdy powiem, że zgubiłem iphone'a to wszyscy wiedzą, że zgubiłem telefon. Jeśli powiem, że zgubiłem swojego samsunga lub swojego galaxy to już większości nic by nie powiedziało, dlatego mówi się "zgubiłem telefon". Tak samo jest z innymi markami, zgubiłem Bosha
@Skarfejs: Na każdy argument odpowiedziałam logicznie, z czym masz problem?


@blackorchid: dostałaś sensowną odpowiedź dlaczego warto precyzować o co nam chodzi, nawet w kontekście koloru etui to odpowiedziałaś

@Skarfejs: Nie było żadnych osób postronnych, więc to tylko gdybanie.


Czyli nie mam racji, bo w Twojej głowie było coś o czym nas nie poinformowałaś XD tak bardzo logiczne
Na każdy argument odpowiedziałam logicznie, z czym masz problem?

@blackorchid: dostałaś sensowną odpowiedź dlaczego warto precyzować o co nam chodzi, nawet w kontekście koloru etui to odpowiedziałaś


@Skarfejs: Nie było żadnych osób postronnych, więc to tylko gdybanie.

Czyli nie mam racji, bo w Twojej głowie było coś o czym nas nie poinformowałaś XD tak bardzo logiczne


@Skarfejs: Ja pisałam o sytuacjach z mojego życia, nie było w nich najmniejszego