Wpis z mikrobloga

Dobra ludzie. Wiem, że ten post pewnie zniknie w tłoku, ale mam nadzieję, że do tego czasu @bonzai umieści to w osobnej zakładce na stronce.

ZASADY WYZWANIA
1. Podejmujecie się wyzwania dobrowolnie.Nie podpisujecie cyrografu. Nikt nie stoi nad wam z biczem. Przede wszystkim macie się dobrze bawić, nie zapominając po drodze, że robicie to, bo chcecie nad sobą pracować:)

2. 365 rysunków = 7 rysunków w tygodniu.Wprawdzie w zadaniu chodzi o to, by siadać codziennie do rysowania, ale wszyscy wiemy, jak to może wyjść w praktyce. Zachęcam do dzielenia się świeżymi rysunkami codziennie, ale nikt nie będzie nikogo bił, jeśli jakiś mirek raz na tydzień wrzuci tych rysunków siedem. Albo dziesiątego dnia miesiąca dziesięć.

3. Techniki rysowania są dowolne. Możecie malować, szkicować, naklejać na kartkę. "Rysowanie" tutaj będzie bardzo szerokim pojęciem (bardziej poprawne byłoby "obrazek", ale to sugeruje jakąś skończoną i profesjonalną formę:P), ważne, by robić to codziennie.

4. Tematy.
A. Pod koniec miesiąca podam główny temat następującego miesiąca oraz temat przewodni tygodnia razem zadaniem tygodniowym i hasłami na pierwsze 7 dni.
B. Zadanie tygodniowe jest zadaniem dodatkowym i będzie zazwyczaj trudniejsze niż codzienne hasła. Zadanie polecam wrzucić w sobotę lub niedzielę, ale oczywiście, możecie sobie wybrać dowolny inny dzień z tych siedmiu, kiedy macie więcej czasu. Na miesiąc będą cztery zadania i również możecie je wrzucić wszystkie na raz, tak jak w przypadku codziennych haseł:)

5.Dzielenie się wynikami. MIKROBLOG na wykop.pl. Mamy tag, wrzucamy rysunki pod tagiem. Oprócz tagu jest też blog na blogspocie.

6. ZASADY TAGOWANIA. Tyle osób się zgłosiło, że trzeba będzie trzymać potrójny porządek;)
- #365rysunkow to tag ORGANIZACYJNY. Tutaj będę wrzucała:
tematy
ogłoszenia
tutoriale
nazwę tagu miesięcznego.
proszę go NIE UŻYWAĆ do wrzucania rysunków. Prosty rachunek - jeśli mamy 60 osób biorących udział w wyzwaniu, to pod tym tagiem może się pojawić 60 wpisów dziennie. Jeśli coś ogłoszę to może szybko zniknąć w gąszczu.
- #365styczen to tag styczniowy. TUTAJ WRZUCAMY rysunki. Nie musicie rysunków tagować osobno typu #rysunek1, możecie we wpisie dać hasło z dnia, lub jeśli wrzucacie zbiorczo, podać hasła a pod nimi linki/wklejki z rysunkami:)
- #365specjalne to tag na zadania specjalne. Nie używajcie przy nim tagu miesięcznego, bo inaczej będzie się łądował na stronce sumującej jako jeden z tematów w miesiącu, przez co to już nie będzie 365 rysunków. (zmiana w stosunku do regulaminu na blogu)
- zachęcam do tworzenia swoich tagów imiennych :) Miło by było, jakbyście używali osobnego tagu do wyzwania, ale jesli preferujecie swoje własne w stylu #wykopekxrysuje to też dobrze. Wyjdźcie do ludu, miłość i atencja jest wielce prawdopodobna, wspierajmy się wzajemnie :)

7. BLOG.Będzie ważny, panie i panowie.
Jeśli macie problem z nadążaniem za tagiem na mikroblogu, uważajcie na blogspota.
- Tutaj wrzucamy ogłoszenia
- Tutaj aktualna lista tematów
- Tutaj zasady
- Tutaj ARCHIWUM rysunków.
- Tutaj zbiorki instruktaży.
Jeśli chcecie mieć dostęp do bloga jako autorzy, piszcie mi pw. Wyślę zaproszenie na mejla. Proszę tylko, aby nie śmiecić na blogu;)

AUTOR BLOGA
- ktoś, kto pomaga w ogarnianiu i zbieraniu rysunków z wyzwania. Nie musi w nim uczestniczyć ;)
- ktoś, kto się chce dzielić swoją wiedzą i sztuczkami, które mogą pomóc w wyzwaniach - twórca tutoriali.
- ktoś, kto ma w sobie dużo słońca i rzyga tęczą i wie, że podoła zadaniu motywowania innych:)
- ktoś, kto jest grammar nazi i widzi ile błędów robię w tekstach i tak go to boli, że ma ochotę mnie poprawiać. Korekcja i Edycja.
Jeśli Ktoś się identyfikuje z chociaż jednym z powyższych, proszę o info i podanie mejla, wyślę zaproszenie do grona autorów bloga ;)

8. Tutoriale. Co to jest tutorial to chyba nie muszę tłumaczyć. Ja sama będę robiła instrukcje dosyć prostych rzeczy, jak edytowanie zdjęć i skanów rysunków, użyteczne funkcje Gimpa czy Photoshopa, jakieś podstawy rysunku i tak dalej. Ale gorąco zachęcam innych, by dzielili się swoją wiedzą i sztuczkami ;) W razie czego pomogę ogarnąć stworzenie tutoriala. Ja nie będę kręcić filmików, ale oczywiście, jak mirki lub mirkówny się czują dobrze przed kamerką lub uważają, że łatwiej przekazać technikę, to macie mój topór.

9. Etykieta.Baardzo ważna rzecz, o której mam nadzieję, że nie muszę pisać;) W skrócie - jesteśmy mili. Nie wyżywamy się, nie obrażamy twórczości innych, ba, nawet jesteśmy zawsze chętni do pomocy. A z drugiej strony - potrafimy przyjąc zarówno pomoc, jak i konstruktywną krytykę. Czy muszę tłumaczyć różnicę między konstruktywną krytyką a obrażaniem twórczości?

KILKA DODATKOWYCH ZASAD, KTÓRE UŁATWIĄ NAM ŻYCIE

1. Cenzura.Wszystkie prace powinny być w trybie Safe For Work. Hasła są w tym trybie, nie próbuj na siłę ich kojarzyć z jakimiś niecenzuralnymi tematami. Jeśli jednak stwierdzisz, że hasło pozwala na narysowanie czegoś Not Safe For Work, ocenzuruj to;)
2. Śmieszkowanie.Wiadomo, wykop pełen jest trolli, na których nie ma rady, ale napisać trzeba - trolle, dajcie sobie spokój. Wklejanie nie swoich prac, przerabianie prac innych, wklejanie prac jakichś malarzy, czy pokazywanie prac nie na temat lub zrobionych dużo wcześniej jest sprzeczne z ideą wyzwania.
3. Prawa autorskie. Jeśli wrzucasz coś pod hasła, to jednocześnie oświadczasz, że jesteś autorem tego dzieła. Nie plagiatuj i nie przywłaszczaj sobie prac innych.
4. Uważajcie na tagi. Będziemy to powtarzać, aż się wszyscy przyzwyczają :) Tag #365rysunkow jest dla spraw organizacyjnych, a tag #365styczen jest do wrzucania prac ze stycznia.

ODNOŚNIE DOŁĄCZANIA DO WYZWANIA W TRAKCIE NASZEJ DROGI:

Jak - Najbardziej - Nawet - Nie - Pytać.

W idealnym świecie, dołączając do wyzwania w lutym przyszedłbyś z naręczem obrazków ze stycznia, ale nie oszukujmy się. Możesz dołączyć do zadania kiedy chcesz i na ile chcesz, ale mam nadzieję, że zrobisz to z prawidłowym nastawieniem - "Będę rysować codziennnie" :)

Jeśli chesz się skupić tylko na wyzwaniach dodatkowych - droga wolna. Każdy uczestnik to zwycięzca ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#365rysunkow
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@typowytypek: o matko znowu zapomniałam! Ale naprawdę nie umiem krócej:( Może ktoś, kto przeczyta wszystkie zasady dołączając do wyzwania będzie potrafił z tego zrobić TL;DR, bo ja naprawdę nie mam do tego talentu.
  • Odpowiedz