Wpis z mikrobloga

Dzień dobry, miłe pani i mili panowie. Dziś zajmiemy się pewnym znaleziskiem, dodanym przez naszą "siłę napędową portalu w każdym calu", mianowicie - "Bóg istnieje. Ratujący Żydów są na to dowodem". Znalezisko zostało wstawione o 20:13. W ciągu niecałej godziny dostało 35 wykopów i zaledwie 6 zakopów. Normalna sprawa, zdaje się. Przyjrzyjmy się jednak dokładniej.


Na pierwszym skrinie, zrobionym 56 minut po wrzuceniu znaleziska na wykop, mamy listę osób, które je wykopały. Radzę zwrócić uwagę na kilka pierwszych nicków, które się tam pojawiają. Nie mnie oceniać, czy w 10 czy 15 minut można się zapoznać z treścią dosyć długiego wywiadu. Są przecież ludzie, którzy całkiem szybko czytają.
Drugi skrin został zrobiony dzisiaj o 11:31. Przyjrzycie się dokładnie liście zakopujących. Kilka nicków wydaje się całkiem znajomych, prawda? To wysoce zaskakujące, że osoby, które wcześniej wykopały znalezisko, nagle cofnęły wykopy i jednocześnie je zakopały. Zabawne są też powody, dla których kilku naszych kolegów uznało, że jednak znalezisko powinno zginąć w odmętach wykopowego archiwum.

Żeby ułatwić Wam zadanie, sporządziłem listę osób, które wykonały ten fantastyczny manewr.
@fasfsrheeahgdfhds2 - wykopał 11 minut po dodaniu znaleziska, zakopał trzy i pół godziny później jako "treść nieodpowiednia" (dziwne, wcześniej była odpowiednia...);
@Insine - wykopał 11 minut po dodaniu znaleziska, zakopał trzy i pół godziny później jako "nie nadaje się" (dziwne, wcześniej się nadawało...);
@JaroslaPolskeZbaw - wykopał 11 minut po dodaniu znaleziska, zakopał godzinę później jako "informacja nieprawdziwa" (dziwne, wcześniej była prawdziwa...);
@jack-lumberjack - wykopał 12 minut po dodaniu znaleziska, zakopał trzy i pół godziny później jako "nie nadaje się";
@pss8888 - wykopał 12 minut po dodaniu znaleziska, zakopał siedem godzin później jako "nie nadaje się";
@zyzy21 - wykopał 13 minut po dodaniu znaleziska, zakopał dziesięć godzin później jako "spam" (a to ciekawe);
@Spaceman_ - wykopał 22 minuty po dodaniu znaleziska, zakopał trzy godziny później jako "informacja nieprawdziwa";
@skrytohash - wykopał 37 minut po dodaniu znaleziska, zakopał trzynaście godzin później jako "duplikat" (sic!);
@MKJohnston - wykopał 38 minut po dodaniu znaleziska, zakopał trzy i pół godziny później jako "nie nadaje się".

Zaskakujące, prawda? Ocenę oczywiście zostawiam wam, drodzy użytkownicy, ale już teraz zapraszam na kolejny odcinek, którego premiera już niedługo!

#neuropa #4konserwy #antyneuropa #moderacjacontent
SirPsychoSexy - Dzień dobry, miłe pani i mili panowie. Dziś zajmiemy się pewnym znale...

źródło: comment_fPgiMIagCfMTCiyDthWb2X6Ww4BQWBWZ.jpg

Pobierz
  • 99
  • Odpowiedz
@jack-lumberjack:

nie ma to żadnego znaczenia.

Ma to ogromne znaczenie, bo tag mogą przejrzeć wszyscy, a prywatną wiadomość otrzymają tylko ci prawilniacy, którzy na bank wykopią. :)

to skoro nigdzie nie sugerujesz manipulacji, to jaką cholerę ta guwnoburza?

Ocenę pozostawiłem osobom, które ten wpis przeczytały. Ja zasugerowałem jedynie ewentualność, że część użytkowników kopie znaleziska za nick. Ty się do tego przyznałeś, któryś kolega wyżej też, wczoraj bodajże przyznał się Jaro.
  • Odpowiedz
Pewnie to, że przy znaleziskach jest możliwość zaznaczenia opcji "na później". Wiesz, po co ona jest?


@SirPsychoSexy: Bez przesady, też tak czasami robię. Problemem jest to, że znaleziska za szybko czasami są zakopywane, więc jak widzę coś na pierwszy rzut oka wartościowego co może zostać "ubite" w kilkanaście minut to wykopuję i ew. później zmieniam zdanie.
Po drugie, czasami natrafi się na artykuł, który już wcześniej czytałeś, więc można od
  • Odpowiedz
@moooka:

Problemem jest to, że znaleziska za szybko czasami są zakopywane

No ale takie znalezisko nie znika z listy ulubionych, można do niego zajrzeć również po tym, jak zostanie zakopane.

więc jak widzę coś na pierwszy rzut oka wartościowego co może zostać "ubite" w kilkanaście minut to wykopuję i ew. później
  • Odpowiedz
@SirPsychoSexy: Na wykopie wiele mechanizmów działa w sposób dyskusyjny, ale z racji tego, że ciężko jest zadowolić wszystkich i tak prawdopodobnie wielkich rewolucji nie będzie o ile w ogóle coś się zmieni.

Np. cóż oznacza powód zakopania "nie nadaje się" ? :) To jest bez sensu, bo używają go ludzie, którzy czasami nie mają pojęcia o kategorii znaleziska lub po prostu nie interesuje ich to. Ludzie, których coś nie interesuje
  • Odpowiedz
@Stafford:

wyżej podał zdjęcie, na którym jasno jest pokazane łamanie regulaminu

Jakie, zakopanie znaleziska xD ? Taka jest chyba idea serwisu :) Nikt się nie zmawia, a że wykopują z automatu, no cóż. Nic co by łamało regulamin.

Generalnie nie ogarniam tego wpisu, wykopują - źle, zakopią też źle :D
  • Odpowiedz
Nie każdy siedzi na bezrobociu/socjalu/#60groszyzawpis i ma czas czytać od deski do deski. Czasem wystarczy tytuł, streszczenie, wyciągnięcie fragmentu w komentarzu. Wiem, że to co napisałem jest "bulwersujące!" dla piewców jakości i moralności z koziej wólki ale sami też nie czytacie - po prostu ktoś wkleja link i reszta bezwolnych neuropków "wie co z tym zrobić" ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@arczer: jeżeli sam postępujesz
  • Odpowiedz
@flager: przynajmniej mam odwagę by się przyznać do tego w odróżnieniu od innych, którzy zakopują na wezwanie i na pewno nie czytają, bo potrafią coś zakopać w 2-3 minuty. Także porzuć ten moralizatorski ton albo wykazuj podobne obnurzenie i krytykę też w innych przypadkach.
  • Odpowiedz
  • 0
@arczer: niczego nie porzucę i nie odpuszczę okazji do wytknięcia wad naiwnemu ignorancie. Właśnie przez takich jak Ty i tobie podobnych dylematów na główną często wchodzą zmanipulowane treści.
Na dodatek w żałosny sposób usprawiedliwiasz się tym, że nie masz czasu na przeczytanie 5-10 min artykułu i dlatego wykopujesz jedynie po zapoznaniu się z tytułem.
  • Odpowiedz
@flager: pisałem że komentarz, streszczenie czasem tytuł wystarczy. Innym to nawet pięciokrotne przeczytanie będzie za mało. Nie odniosles się do neuropejskich zakopywaczy, którzy w moment zakopuja bez czytania bo im ktoś linka pokazał.
  • Odpowiedz
@arczer: nie będę się odnosił do czegoś co nie jest tematem wpisu. Zachowujesz się jak dziecko, które przyłapane na kradzieży rowery zaczyna krzyczeć "a on zbił szybę" i pokazuje na innego dzieciaka.
W przeciwieństwie do Ciebie nie będę się odnosił do czegoś o czym nie mam pojęcia, nie widziałem takich wpisów.
Widziałem natomiast akcje tzw. konserwatywnej strony mirko, której część zbłaźniła się w aferze z #antyneuropa.
I jeszcze jedno, zauważyłem, że często każdego z kim się nie zgadzasz nazywasz lewakiem i że jest z #nauropa, dlatego wyręczę cię. Jestem lewakiem.

Mogę także odnieść się do twojej pokrętnej logiki i tego jak
  • Odpowiedz
@flager: juz rozumiem, uczepiles się za to ogłoszenie, musiało zaboleć. I miało bo tacy jesteście.
A jeśli chodzi o dzieciaka z rowerem to oczywiście ze ma się oburzać jeśli ten co zbil szybę mu rower wytyka. Sama w was hipokryzja i odwracanie kota ogonem.

  • Odpowiedz
@arczer: wiedziałem, że to zrobisz. Przypisałeś mnie do jednej z grup pomimo, że mnie nie znasz, nie masz zielonego pojęcia o moich poglądach i moim spojrzeniu na świat.
Powiem Ci jedno, coś co cię pewnie zszokuje:
NIE UTOŻSAMIAM SIĘ Z ŻADNĄ Z FRAKCJI NA MIRKO I WYKOPIE, MOJE POGLĄDY CZĘŚCIOWO PASUJĄ DO PRAWICY, CZĘŚCIOWO DO LEWICY.

Tak że nic mnie nie zabolało, ten wpis zobaczyłem przy okazji, wykop daje taką
  • Odpowiedz
@flager:

Przypisałeś mnie do jednej z grup pomimo, że mnie nie znasz, nie masz zielonego pojęcia o moich poglądach i moim spojrzeniu na świat.


.. i sam zrobiłes to samo przypisując mnie do konserw. Znowu hipokryzja, typowo lewacka,
  • Odpowiedz
wyręczę cię. Jestem lewakiem.


@arczer: gratuluję, jeżeli tego tekstu nie odebrałeś jako sarkazm wobec tego co napisałem chwilę wczesniej:

I jeszcze jedno, zauważyłem, że często każdego z kim się nie zgadzasz nazywasz lewakiem i że jest z #nauropa
  • Odpowiedz