Wpis z mikrobloga

463 904 km - 24 km = 463 880 km

Uprzedzam pytania dlaczego mam szosowe pedały w enduro, otóż dlatego,ze mam genialne zimowe buty Shimano z gore-texu w których jest bardzo ciepło, a jak wiemy, w zimie najszybciej marzną stopy, próbowałem dokupić adapter do zamontowania bloków mtb ale w Polsce to ciężki temat( ͡° ʖ̯ ͡°)

#pokazrowerower #rowerowyrownik #zima #rower #enduro
specialized_Darek - 463 904 km - 24 km = 463 880 km




Uprzedzam pytania dlacze...

źródło: comment_sMmUjIeAwhoEZvkZlciUPpNFP3PD7bdG.jpg

Pobierz
  • 27
463 904 = 463 880

@specialized_Darek:
Twój wpis wygląda na błędny. Prosimy o stosowanie się do kilku prostych zasad.
Jeśli masz pytanie lub pomysł na rozwój rowerowego równika, użyj tagu #rrtech.
Możesz od razu zmienić tag #rowerowyrownik na #rrtech, edytując swój wpis.
Na tagu #rowerowyrownik odpowiedzi nie udzielamy (sluży on tylko do wpisywania wyników wraz z ew. opisem wycieczki)!

Do dyskusji o rowerach, nie związanych bezpośrednio z rowerowym równikiem
Dzisiaj dwie godziny w lesie bez ochraniaczy z jedną parą niezbyt grubych skarpetek. Jak wychodzę na szosę, to ubieram bardzo cienkie skarpetki Mavic, na to grubsze i czasami niezastąpiony woreczek, ewentualnie ochraniacze na to i przy -10 możesz jeździć cały dzień. Wcześniej kombinowałem z ochraniaczami na buty i powiem szczerze-SŁABO. Jest jeszcze opcja z podgrzewanymi wkładkami, mój kumpel śmiga tak całą zimę

dodam że dzisiaj średnio miałem -1
przy tej temperaturze na
@specialized_Darek: ja jeżdżę w zwykłych butach sportowych zamszowych, w tych samych co w lecie i jedna czasem dwie pary zwykłych skarpetek. Dopóki nie wpadnę nimi w jakąś wodę to jest ciepło. Wygodnie się w zimowych jeździ?
Ja nie potrafię jeździć w pedałach platformowych, no może nie dosłownie, nie jest to dla mnie efektywny sposób pedałowania, taka schiza po kilku latach ścigania się w maratonach. Z kolei w Enduro jest podział, wiele osób nie potrafi jeździć we wpinanych
Buty rowerowe są często bardzo sztywne, stopa w nich nie pracuje, jest w jednej pozycji, często są przewiewne i mają metalowy/mosiężny blok w podeszwie i kawałek metalowej blachy przez co w
SH-RW80


@specialized_Darek: To jest cholera bandytyzm żeby takie buty kosztowały prawie 600zł... Sam mam właśnie ochraniacze Shimano. Pasują na SPD i SL też, ale jakichś cudów to nie ma mimo potrójnych skarpetek.
@metaxy: według mnie realna temperatura przy której można kręcić do 2 maksymalnie 3 godzin w komfortowych warunkach, to znaczy ubierzemy się tak, że pod górę nie spocimy się jak świnie a na zjeździe nie wychłodzimy organizmu to ok -10 stopni, potem trzeba ubierać się bardzo grubo. W takim przypadku buty dają radę jeżeli jeździmy po lesie, albo jedziemy w miare wolno, ale tak czy siak będzie trzeba ubrać ochraniacze, ale przynajmniej
@specialized_Darek: 2 lata temu jeździłem przy -20 spokojnie, ale w normalnych butach. Teraz jeżdżę w SPD lub SL w zależności od zaśnieżenia i -5 w ochraniaczach można wytrzymać z 2h, przy -10 godzinę. Jak robiłem setki w grudniu przy -5 to wracałem koło 60km rozgrzać się i potem dokręcić resztę.
@metaxy: tutaj to już wchodzę w grę indywidualne predyspozycje organizmu, dla mnie zima to zawsze męczarnia była, trenażera nie trawiłem, wolałem zawsze wyskoczyć na dwór, mieszkam w górzystym terenie i czasami warunki na drogach i w lesie bywały trudne, ale lepsza zabawa na dworze niż zamuła w domu, tym bardziej, że teraz już nie muszę szykować się do sezonu:))