Wpis z mikrobloga

Whiplash to jest film roku 2014.

Na scenie dokowania w Interstellar lekko spociły mi się ręce, a serce delikatnie przyspieszyło - myślałem wtedy: "tak, to dosyć emocjonująca scena."

Tutaj przez 4/5 filmu siedziałem zaciskając pięści z nerwów czując dreszcze przeszywające całe ciało. I to od patrzenia jak koleś po prostu gra na perkusji, a drugi na niego krzyczy.

J.K. Simmons jest po prostu przerażający, dawno nie odczuwałem takiego niepokoju podczas oglądania filmu, gdy jakaś postać pojawiała się na ekranie.

Ocena 8.8/10 na IMDb i 95% na RottenTomatoes zobowiązuje.

A soundtrack jest po prostu fenomenalny, zarówno dla fanów jazzu, jak i tych co nie bardzo są obeznani z tym gatunkiem.


#film #filmy #kino #jazz #muzyka
  • 10
@Joz: O tym filmie słyszę same pozytywne opinie, jest tylko jeden feler. Jeśli dobrze rozumiem to jest film o... perkusiście? Mam jakieś mieszane odczucia w związku z tym, czy historia perkusisty może we mnie wzbudzić jakieś emocje i czy mogę tę historię brać na poważnie? :/
@mayo: Gdyby ktoś mi jakiś czas temu powiedział że podczas oglądania gry na perkusji będę bardziej zdenerwowany i zestresowany niż podczas oglądania większości filmów akcji ostatnich 10 lat, to też bym się poważnie zastanowił.

W swojej formule, film jest podobny do wszelkiej maści filmów sportowych, kiedy to bohaterowie scena za sceną pokonują własne bariery aby osiągnąć sukces. Tylko, że tutaj wszystko jest podkręcone do maksimum, a stawka - choć dla zwykłego