Wpis z mikrobloga

Mirki, jak sprawdzić na jakiej częstotliwości działa myszka bezprzewodowa? Małe g---o tak mi się gryzie z wifi, że z 40Mb/s robi mi się 0.5 ( ͡° ʖ̯ ͡°) Przeleciałem przez wszystkie 13 kanałów na ruterze i nic, szkoda bo nie chcę się jej pozbywać.

#bluetooth #wifi #komputery #sieci #myszka
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@sphinxxx: Może spróbuj podłączyć pod inny port, myszkę jak najbliżej odbiornika, kanały wifi może najdalej od tego co masz ustawiony. Masz innego lapka albo blaszaka do sprawdzenia?
  • Odpowiedz
  • 0
@brokenik: Test został wykonany przypadkowo, eksperymentalnie: przy ściąganiu pliku zauważyłem, że podczas wpięcia nadajnika gwałtownie spada prędkość pobierania, a po wyjęciu nagle rośnie. Podobny test podczas speedtestu okazał się identyczny w skutkach. Wpinam inną myszkę (logitecha) i nic takiego nie ma, stąd ten wniosek.
  • Odpowiedz
  • 0
@brokenik: Co masz na myśli? Wpinalem we wszystkie możliwe porty 2.0 i 3.0. W jaki sposób to, co podlaczasz pod USB wpływa na działanie karty sieciowej?
  • Odpowiedz
@sphinxxx: Niektóre interfejsy WLAN w laptopach działają na magistrali USB (!) Wiem, że brzmi to niedorzecznie, ale spotkałem się już nie raz z takimi cudami (w ASUSach dla przykładu) - gdzie po podpięciu czegoś zasobożernego do portu USB znikał dźwięk (!)
  • Odpowiedz
@sphinxxx: Nie rozumiesz - w wielu laptopach interfejsy WLAN są w postaci modułów mPCI lub mPCI-E. Ale w tańszych, mniejszych laptopach karty WLAN są wpinane w magistralę USB. Interfejsy USB wyprowadzone na zewnątrz często przechodzą przez zwyczajnego HUBa USB. I zdarza się, że podłączając interfejs typu low-speed prędkość całej magistrali usb mocno leci w dół. Być może ta myszka powoduje taki efekt, bo zakłócanie samego radia WIFI raczej nie jest
  • Odpowiedz
  • 0
@brokenik: Łapię. No w myszce jest FH, bo piszą, że Anti-Interference :p Czyli lipaa zapewne. Jutro odpalę ją na innych kompach to jeszcze zobaczę co i jak. Dzięki.
  • Odpowiedz