Wpis z mikrobloga

#mikrokoksy #silownia #dieta

Cześć mikrokoksy, za kilka dni będę robił pierwszą redukcję na IF, mam kilka pytań odnośnie diety do osób które ja stosowały w związku z różnicami w opiniach między różnymi ludźmi.

Plan jest taki żeby powoli obcinać tłuszcze do jakiś 0,8 g/kg, podniość białko na 2,5 g/kg i resztę dołożyć z węgli. (w tym momencie B-2,1,T-1,W-4,4) i zobacze jak pójdzie

- lepiej jest doładować na dzień przed planowanym przejściem (zjeść dodatkowe 2000-3000 Kcal) i wytrzymać do następnego wieczornego ładowania czy przemęczyć się na głodnego aż do doładowania

- cardio czy nie cardio, a jeśli już to czy HIIT czy orbitrek (plus ile czasu na sesje)

- skorzystać z rady poMocnego i zjeść tłustsze mięso z niskoweglowodanowanymi warzywami przed treningiem czy robić trening na pusty żołądek
  • 9
  • Odpowiedz
@Galos: co do doładowania, raczej niepotrzebne, bo na drugi dzień i tak będziesz czuł to samo

-cardio czy hiit w Twoim przypadku zależy od poziomu otłuszczenia, jak jesteś dosyć spory to na początek możesz odpuścić - na samym if'ie można zdziałać cuda, ale jeśli dasz rade i nie masz aż tak dużo do spalenia to cardio 2-3xtydzien - 20 min początkowo i zwiększaj jak waga nie będzie leciała w dół (nie
  • Odpowiedz
@Galos:

- zacznij stopniowo post od 12/12 i potem powoli skracaj tak jak Ci pasuje. ja doszedłem do 4/20

- mi najlepiej się trenowało jak dałem lekki posiłek, potem trening, potem reszta żarcia. absolutnie nie przejmowałem się tłuszczami po treningu i innymi bzdurami. po tłustym mięsie przed treningiem czułbym się ciężko, ale to myślę kwestia indywidualna. na pewno dałbym węgli.

- jak masz problem z wytrzymaniem do następnego okna, to białko
  • Odpowiedz
@avejoe:

- otłuszczenie koło 15 procent (schodziłem z 25) więc zobaczę w przeciągu pierwszych dwóch-trzech tygodni czy będzie jakiś spadek wagi oraz moje samopoczucie, ostatnią dietę zakończyłem na 3300Kcal i do tego pułapu zacznę IF w przeciągu tygodnia

- mięso z warzywami było polecane przed treningiem jako źródło energii bez zbytniego podbijania insuliny

@berti: spróbuje okna 12-12 i będę starał się codziennie wydłużać głodówke oraz dołoże BCAA jako zabezpieczenie przed
  • Odpowiedz
zbytniego podbijania insuliny


@Galos: a co jest złego w podbiciu insuliny przed treningiem? przeszkadza Ci insulina okołotreningowo a nie przeszkadza Ci insulina z dużych posiłków w ramach IF? :)

Funkcją insuliny jest wychwycenie zawartości z krwi i dostarczenie jej tam gdzie potrzeba. Nagły ubytek glikogenu i zniszczenie mięśni w trakcie treningu wydaje mi się bardzo odpowiednim powodem do szybkiego dostarczenia tam węgli i białek. I tego chcemy.

Jeśli ćwiczysz po poście
  • Odpowiedz