Wpis z mikrobloga

Internet mi rozłącza od kilku do kilkunastu razy dziennie średnio tak na 2-3 minuty. Mam w Orange opcje 10 megbitów. O 10 megabitach też mogę pomarzyć , ostatnio mam tak średnio po 2,5... Dzieje się tak od dłuższego czasu już.

Będę dzwonił do Orange aby coś z tym zrobili, ale tak wstępnie chciałbym się dowiedzieć w czym może leżeć problem. Kolega mówił mi że mogę mieć uszkodzone gniazdko telefoniczne. Rzeczywiście to może być tym spowodowane? Jeśli nie, to przez co? Myślę że Orange mimo wszystko dostarcza ten internet w miarę dobrze i wina musi być gdzieś u mnie.

Jak do nich zadzwonię a pani przy telefonie sprawdzi i powie że u niej wszystko ok, to dalej jakie są procedury? Niby jakiegoś technika wysyłają, ale z tego co czytam w necie to za bardzo pomocni to oni nie są.

Ktoś miał podobny problem i wie co jest problemem i jakie mogą być tego koszty (teraz za przyjscie technika z orange sie placi chyba)?

#orange #internet #internety #dostawcyinternetu #informatyka
  • 17
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@WhiteRaven12: Zależy od technika, ja na swojego nie narzekam - był bardzo pomocny, a ostatnio często u mnie gościł. Najczęściej jest właśnie tak, że problem leży poza Orange, bo gdzieś jest jakieś mini zwarcie, od centralki idą słabej jakości kable, jakieś przebicia etc. Pani przy telefonie nic nie sprawdzi, ona po prostu pośredniczy w zgłaszaniu usterki i zapewnia, że w ciągu 24h usterka zostanie rozwiązana.

Ja miałem problem u siebie
  • Odpowiedz
@WhiteRaven12: też mi modem zrywał kiedyś połączenie (ORANGE). Przyjechało dwóch panów, podłączyli się pod kabelek, niby nic nie zrobili, a 'internet' przestał się rozłączać.
  • Odpowiedz
@WhiteRaven12: Ja wcale nie miałem internetu, był zbyt słaby sygnał i usługa nie chciała się synchronizować. Wziąłem opcję, która nie chciała działać tak jak powinna ze względu na słabej jakości kable między mieszkaniem a rozdzielnią.
  • Odpowiedz
Jaki masz modem? Sprawdź połączenie i po kablu i po wifi . Następnym krokiem będzie wymiana sprzętu . Przyjazd technika jest darmowy o ile sam czegoś nie s----------s
  • Odpowiedz