Wpis z mikrobloga

#pcmasterrace #gry #dragonageinquisition #mantle

Ogółem posiadaczom kart AMD polecam granie na Mantle. Testowałem dosyć długo na i5 4690k i R9 290, i co mogę powiedzieć:

1. Wydajność jest na pewno większa niż na DX (nawet pomimo tego, że proc jest wystarczająco mocny). DX Ultra miał momentami problemy pociągnąć (bez MSAA), natomiast na Mantlu było stabilne 60 FPS pomijając jakieś ostre walki, gdzie mogło dropnąć do 50-55 FPS momentami (też bez MSAA).

2. Różnica jakości grafiki jest żadna. Nie wiem, kto mówi o tym, że na Mantle gorzej wygląda, ale to bullshit. Nie do odróżnienia.

3. Wasze GPU będzie się bardziej grzało. No niestety za darmo nic nie ma. Mantle pełniej wykorzystuje zasoby GPU i też mocniej je nagrzewa. Na DX rekord temperatury miałem 72 stopnie, natomiast na Mantle praktycznie ciągle było 75 stopni i to przy mocniej rozkręconych wiatrakach.
  • 25
@Khaine: faktycznie, na mantle jest wyższa temperatura, wcześniej jakoś nie skojarzyłem tego faktu i zastanawiałem się czemu tak grzeje. Ja mam i5 3570 i R290 i ciągnie 60fps na ultra, ale roślinność i cienie dałem na high bo tnie w mocno zarośniętych lokacjach.
@Murzinio: Na MSAA był taki drop wydajności, że nie sprawdzałem nawet na Mantle. Już i tak GPU się wystarczająco grzało ( ͡º ͜ʖ͡º)

@Dolan: Nie czasem z proca ci tnie tą roślinność?
@Dolan: Jeszcze jedna opcja jest. Odpal Riva Tunera jak masz i daj mu monitoring na CPU. Zobacz jakie obciążenia tam masz. Jak dochodzi do 100% to mogą być dropy z CPU.

Bo kręciłem go, tylko nie używam na OC, bo po co ( ͡° ͜ʖ ͡°)