Wpis z mikrobloga

@vaknell: Jeśli robi to identycznie jak nastolatki to tak. Co z tego, że warsztat lepszy. "O Boże kocham ją, ale ona mnie nie" "Ale mi smutno, płacz i szloch" no serio? to jest poruszające, ale jak się jest w szkole średniej.
@seicel: Dla mnie siła Beksińskiego tkwi właśnie w tym, że nie musisz tworzyć interpretacji "o tu było mu smutno, o tu był zakochany", sam odbiór obrazu może dostarczyć takiego uczucia niepokoju, bez konieczności szukania jego źródła
@pekas: mogłeś nie wołać bo... eh ( ͡° ʖ̯ ͡°)

@cinkek: Ne rozumiem, gdzie widzisz jego kiepski warsztat. Obejrzałeś tylko 5 obrazów z początku jego twórczości i to w internecie, czy jak? Zapoznaj się z całą jego twórczością, spójrz na obrazy z bliska i dopiero oceniaj.

No i przeczytaj książkę, w której jest wytłumaczone dlaczego np takie barwy, a nie inne- ale to w sumie jasne,
@pekas dzięki za wywołanie. Aż mi się nie chce wtrącać do dyskusji bo przecież jej inicjator pewnie ani myśli brać pod uwagę argumenty ludzi, dla których twórczość Beksa ma ogromne znaczenie. Ale jednak, napisze coś od siebie, jako osoby nie tylko podziwiającej te obrazu, rysunki, zdjęcia, ale i znającej dobrze życie tego artysty, kontekst, który w sztuce jest naprawdę bardzo ważny. Trzeba byś naprawdę wielkim ignorantem, żeby napisać o jakimkolwiek artyście z
@cinkek: Nie sądzę, że jest przereklamowany. W prawdzie mało osób go zna. Można powiedzieć, że Wykop go zna dość dobrze bo często jest tutaj udostępniany. Ludzie, którzy na co dzień nie mają dostępu do Internetu w ogóle nie kojarzą tego artysty. Nawet Ci, którzy go mają nie wykorzystują go w jakichś pożytecznych celach...nieważne. W #pracbaza na tapecie miałem jeden z jego obrazów, ten niżej. Każdy kto do mnie przychodził coś załatwić:
Pobierz pekas - @cinkek: Nie sądzę, że jest przereklamowany. W prawdzie mało osób go zna. Moż...
źródło: comment_JPfNWTC4A3aptq9tv79IE4Qbmd7eqDxv.jpg
W prawdzie mało osób go zna. Można powiedzieć, że Wykop go zna dość dobrze bo często jest tutaj udostępniany. Ludzie, którzy na co dzień nie mają dostępu do Internetu w ogóle nie kojarzą tego artysty. Nawet Ci, którzy go mają nie wykorzystują go w jakichś pożytecznych celach...nieważne. W #pracbaza na tapecie miałem jeden z jego obrazów, ten niżej.


@pekas: Obstawiam, że 90% osób na ulicy nie rozpoznało by obrazów Malczewskiego czy
@Clark_Nova: niech będzie ;) Perspektywa moja jednak nie jest żabia, a mimo wszystko bardzo chłodna jeżeli tego trzeba - jakby nie patrzeć od jakiegoś czasu staram się o miejsce na muzeum dla tego artysty w Warszawie, a w rozmowach z urzędnikami na emocjonalne wywody nie mam miejsca. Ale Wykop to nie urząd więc wywołany napisałem co myślę :)
Trzeba byś naprawdę wielkim ignorantem, żeby napisać o jakimkolwiek artyście z tamtych czasów, smutnej i ponurej PRLowskiej Polski (nie mówię już tu konkretnie o Beksińskim), że jest mocno przereklamowany.


@korniq: co ma peerelowska rzeczywistość do twierdzenia, że dany artysta jest przereklamowany? nie do końca rozumiem.

Beksiński był artysta wybitnym bez dwóch zdań - typowym nadwrażliwcem, który poddał się swej pasji, zmienił ją w pracę i tak żył, bo tak mu było
@cinkek: ad1. w mojej ocenie ta rzeczywistość ma jednak znaczenie, zwłaszcza w odniesieniu do tego jak dzisiaj "reklamuje" się artystów. Kiedyś nie było tak łatwo, a wybijali się tylko najlepsi bądź ci, którzy wiedzieli do jakich drzwi pukać i co wręczać w prezencie :)

ad2. wybitność artysty definiują w mojej ocenie sami jego fani - a skoro jest ich na świecie naprawdę wiele to chyba jednak znaczy, że ta sztuka ma
Ktoś wytłumaczy mi jego fenomen?


@cinkek: Jego obrazy pojawiały się w dużej ilości w "(Nowej) Fantastyce", więc stał się szeroko znany. Mało kto chyba miał tyle stron w prasie.
@cinkek: Jego obrazy kosztują powyżej 200 tys. zł i na żywo są piękne. Kolega, z którym pracuję ma jeden, a tutaj w branży filmowej w londynie każdy go zna. Tobie pozostaje ból i atencja wykopków jaki alternatywny jesteś. Pozdrawiam.
@cinkek: Bardziej pasuje do kultury pop, trochę taki klasyk dla tych wszystkich co dzisiaj rysują na tabletach te wszystkie potworki( ͡° ͜ʖ ͡°). Większość zaczynających rysować/malować przechodzi etap fascynacji s-f i fantasy więc Beksiński doskonale do tego pasuje, dlatego na wykopie trudno znaleźć kogoś krytycznego do jego malarstwa. Właśnie czytam jego biografię i nie jest to postać jednoznaczna, a na pewno jego obrazy nie oddają jego charakteru.
@cinkek: nie znam się na sztuce, a Beksińskiego cenie głównie za klimat jego obrazów. Jeśli znasz jakiegoś artystę malujacego w podobnym ponurym postapokaliptycznym klimacie to możesz wrzucać na Mirko pod jakimś tagiem, będę obserwował obiecuję :)