Wpis z mikrobloga

Mirki znające się na #prawo

Poda ktoś link do wzoru odwołania się od decyzji sędziego na piśmie?

Potrzebne mi do sprawy karnej.

Będę występować chyba w roli oskarżonego.

A i bym zapominał. Jeżeli kłamałbym na przesłuchaniu to co mi za to grozi?

#pytanie #pytaniedoeksperta
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Kurajmo: nie ma jednolitego wzoru do środków odwoławczych od każdej decyzji sądu (jak coś to krzycz głośno sprzeciw( ͡° ͜ʖ ͡°)

Jako oskarżony możesz kłamać....
  • Odpowiedz
@stekelenburg2: Jako kto ma wnosić środek odwoławczy, skoro nie jst stroną postępowania? Z jego wypocin domniemuję, że był świadkiem, który najprawdopodobniej zostanie oskarżonym i chce się odwołać od zapadłej już "decyzji". Chyba, że już oczekuje przyszłej, negatywnej dla nego, "decyzji" sądu i już szuka wzoru.
  • Odpowiedz
no nic mirki zobaczy się jutro bo idę do inpostu odebrać sądową przesyłkę poleconą. Podejrzewam o co to może być. Bo święty nie jestem i wywinąłem jeden numer. Dlatego podejrzewam że będzie tam jakiś wyrok czy coś w tym stylu.

Pozyjemy zobaczmy. W ostateczności pójdę siedzieć. Chodź kwota na jaką wyciąłem numer to około 700 zł.

Tak jak pisałem, w ostatecznosci mnie wsadzą.

I
  • Odpowiedz
@JustycjariuszOprawca: Czytaj ze zrozumieniem. Napisałem u mnie w mieście tacy adwokacji są. Nie napisałem wprost że wszyscy adwokacji w Polsce to patałachy. A jeśli ktokolwiek tak odebrał mój wpis to przepraszam serdecznie. Nie miałem na celu nikogo obrazić
  • Odpowiedz
@Re-volt: Bo co banem mogę oberwać? Nie namawiam nikogo do popełnienia przestępstwa, nie obrażam, nie szkaluję niczego dobrego imienia.

Zarobię banem, trudno.

Bagiety mnie zamkną?
  • Odpowiedz