Wpis z mikrobloga

Mirki, mój różowy chce jakiś czytnik ebooków a ja nie znam się na tym totalnie. Wiem tylko tyle, że teraz najlepszy (a może i nie?) jest Paperwhite II. Skąd to najlepiej kupować? Allegro? Amazon? Jak jest wtedy z uwzględnieniem gwarancji na Allegro? I o co chodzi z tym "bez reklam"? Nie wiem też do końca jaki będzie budżet - jaka tańsza alternatywa dla Paperwhite II? Do Kindla można tak po prostu wrzucić książkę w pdfie ściągniętą z neta i będzie hulać? Sorry za noobskie pytania ale nigdy nie miałem takiego urządzenia w ręce.

#wykopkindleclub #kindle #ebook #czytniki #pytanie #kiciochpyta
  • 9
@Rules: Generalnie kupując na Allegro trzeba właśnie zwrócić uwagę, żeby czytnik był bez reklam oraz nie pochodził z Japońskiej dystrybucji - z nim są problemy w razie gwarancji, realizuje ją Amazon Japan a nie USA.

Możesz też kupić bezpośrednio w Amazonie US, lub DE - ale tutaj konieczne są pewne kombinacje z adresem (mailboxde.com) bowiem wysyłają tylko na taki z Reichu.

Książki mogą pochodził z dowolnych źródeł, ale co do PDFów
@Rules: kup kindla paperwhite 2. Moze znajdziesz cos podobnego nieco taniej, ale ja i moj rozowy mamy oboje kindle i nie zamienilbym na nic innego.

Pdfy to on zle sam z siebie zczytac potrafi czesto. Ale ksiazki w necie najczesciej sa w formacie mobi/epub ktore juz z latwoscia sie tam da wgrac, czasem konwertujac za pomoca programiku darmowego Calibre.

Kup tam gdzie taniej od sprawdzonego sprzedawcy z gwarancja. Gwarancja bodajze jest