Wpis z mikrobloga

Mireczki co sie #!$%@? w nocy to ja nawet nie... Mianowicie miałem spine z kolegą z działu #nauka, a twierdził że jest coś takiego jak siła ujemna powoduje utworzenie tuneli czasoprzestrzennych i że dzięki temu możliwe jest osiągnięcie prędkości większej niż prędkość swiatła, a teoria względności Einsteina jest błędna.

Próbowałem swoimi metodami mu to wytłumaczyć ale bronił sie tym że mam "ograniczony umysł" i że te jego teorie są w powijakach i mało kto o tym słyszał i że np Kopernikowi też kiedyś nie wierzono w jego teorie... dla mnie to kupa bzdur co on mówił ale może ktoś zna sie lepiej i to wytłumaczy

#fizyka #kiciochpyta #pytanie
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@guitarrox: Tu po prostu chodzi o to że istnieją teorie zakładające możliwość tuneli czasoprzestrzennych jak i napędu FTL z tym że wymagają istnienia czegoś co wygina czasoprzestrzeń odwrotnie do standardowej materii. Ale to w cale nie oznacza że coś takiego musi istnieć.
  • Odpowiedz
@guitarrox: Ale przecież teoria energii ujemnej istnieje już całą kupę lat i przyjmuje się obecnie to za jeden z możliwych w przyszłości sposobów (a przynajmniej ma się nadzieje, że to wypali) na zakrzywianie czasoprzestrzeni wokół obiektu jak to ma np. miejsce w napędzie Warp w Star Treku. Jednakże nic tutaj nie przeczy teorii względności, ponieważ mowa tu o zakrzywianiu przestrzeni z prędkością szybszą od światła, a nie przemieszczania się
  • Odpowiedz