Wpis z mikrobloga

TL; DR: jaki najlepszy custom rom zapewniający płynne działanie do Galaxy S (GT-I9000)?

Mirki, zmieniłem pracę i straciłem służbowy telefon co spowodowało powrót do wiekowego już Samsunga Galaxy S (GT-I9000). No i jest problem bo telefon strasznie zamula... Najgorsze jednak jest to że brakuje mu pamięci operacyjnej, wywaliłem większość aplikacji ale nadal zdarza się że pisząc z kimś na Messengerze Facebookowym po prostu aplikacja ginie (LMK ją zabija).

Aktualnie mam wgranego Cyanogen Mod (nie pamiętam wersji, chyba 10.2 bo bazuje na Android Jelly Bean Plus 4.2.2). Są jakieś lepsze ROMy? Nie zależy mi na najnowszej wersji, ale zależy mi żeby nie był starszy niż ICS (mam pewne aplikacje które poniżej ICS nie działają).

Flashowanie mi nie straszne bo w poprzedniej robocie robiłem to na co dzień. Szukałem jakichś porównań ROMów ale wszystko teraz bazuje na KK a CM podaje ostrzeżenie że system jest wolny i zamula a takiego systemu nie chcę (zresztą kiedyś na próbę wgrałem CM11 jakiś snapshot i faktycznie zamulał mocno, telefon był nieużywalny).


#android #samsung #galaxy #customrom #cyanogenmod
  • 7
@Mithrindil: myślę, że na ogrinalnym stackowym romie + root i wywalenie zbędnych aplikacji, ewentualne powyłanczanie zbędnych procesów da najlepszy efekt

Wszystkie a la cyjanogenmody na nowych androidach beda raczej zamulac, bo malo ramu, chyba ze znajdziejsz jakis taki rom na jakims andku 2.x.x

Poza tym telefony w wieku 2 lata+ mają już tak "dziurawe" pamięci ze musza zamulać. To jest celowo zaprojektowane ;)
Poza tym telefony w wieku 2 lata+ mają już tak "dziurawe" pamięci ze musza zamulać. To jest celowo zaprojektowane ;)


@TrollRafal: Możesz rozwinąć temat?

@Misaki: właśnie jakoś przez miesiąc jak w robo chwilowo zabrali mi telefon dwusimowy to miałem CM11 i pamiętam że strasznie zamulał... Nawet miałem problem z odbieraniem telefonu bo zanim uruchomił się ekran odbioru to rozmówca przestawał dzwonić... Spróbuję CM9, to był chyba pierwszy ROM po stockowym
@Hehe: ale Ty wołaj jak odpisujesz :D Nexus... kto wie. Może :)

Odkryłem czemu telefon mi zamula. Nowe Usługi Google Play zżerają ogromną ilość zasobów... za dużo na 512MB RAM. Stąd też miałem ogromne zużycie baterii. Wywaliłem i teraz działa jako tako. Tylko Hangoutów szkoda...