Wpis z mikrobloga

Wczoraj pracowałam na angielskim weselu, kiedyś pracowałam też na niemieckich weselach i zdarzało mi się nie raz być na polskim, takim typowym. Wnioski? Jednak my Polacy mamy w tej kwestii jakieś tradycje, nie to co Niemcy i Anglicy. Przyznam, że niemieckie były sztywne, ludzie czasem w ogóle nie tańczyli tylko siedzieli przy stołach i żarli i żarli bez końca. Anglicy tańczą, bawią się ale krótko. Powód? Młoda para wcale nie sponsoruje drinków, każdy gość grzecznie płaci za siebie. Nie ukrywam, że uważam to za bardzo rozsądne i fajne. Niemniej jednak zdziwiło mnie, że nawet na weselu podają w większości zimne jedzenie i co najgorsze typowe sandwiche z białego chleba, nawet na weselu! :D Tak, wiem kuchnia brytyjska dobrą nie jest, widziałam ten wstrętny biały chleb na urodzinowych imprezach, wieczorach panieńskich itp., ale na weselu myślałam, że trochę poszaleją z kreatywnością a tu dupa, jedno i to samo.

A tak poza tym, zastanawiam się Mirki Mireczki kochane, czy interesowałby was cykl wpisów na temat zwyczajów Niemców i Anglików, moich przygód z niemieckich hoteli, kiedy pracowałam jako recepcjonistka i barmanka. Troszkę porównań moim okiem, jakie widzę różnicę między tymi narodami. Co prawda w Anglii nie pracuję tak długo abym miała taki pogląd na społeczeństwo angielskie jak niemieckie ale zawsze na bieżąco można co nie co opowiedzieć i porównać z doświadczeniami z Deutschlandu.

#emigracja #anglia #uk #niemcy #wesele #cokrajtoobyczaj #niemiecki #okiemespectro
  • 26
  • Odpowiedz
@espectsorka: Anglicy są powaleni z tymi kanapkami. Mieszkam w Londynie i co drugi lokal gastronomiczny to sklep z kanapkami, a oni lecą podczas lunchu i kupują te sandwiche, mimo że mogliby sobie je w 5 minut zrobić przed wyjściem do pracy, 5 razy niższym kosztem.
  • Odpowiedz
@frez: z uposledzonej apki wykopu na androida się nie da subskrybowac :( zasubskrybuje jak usiade przed kompem a gdybyś pisała coś wcześniej to nie chciałem przegapić :P
  • Odpowiedz