Wpis z mikrobloga

mirki, pomóżcie mi proszę ()

chciałabym utworzyć minicentrum zarządzania wszechświatem...

tj utworzyć grupę domową celem przesyłania plików między komputerami via wifi.

~ wszystkie firewalle(windows, router i antivir) podczas prób łączenia są wyłączone

~ w cmd dostaję ping od każdego użytkownika. 192.168.1.100, 192.168.1.101, 192.168.1.104

~ widzimy się w zakładce Sieć, ale...

- gdy chcę wejść do użytkownika pojawia się błąd "Nie można odnaleźć ścieżki sieciowej, kod błędu 0x80070035".

- próba mapowania pod np .100/nazwafolderu nie pomaga

- z windowsowej diagnozy wyskakuje"Konfiguracja urządzenia lub zasobu (LAPTOP) nie umożliwia akceptowania połączeń przy użyciu portu Udostępnianie plików i drukarek (SMB)".

- lokalna usługa pomoc tcp/ip netbios była restartowana i jest uruchomiona

google zawiodło więc liczę na Was


#komputery #pytanie #kiciochpyta #sieci
Pobierz
źródło: comment_ugQ7rlQVLhyEz30agV5EN8dRoEhFedaf.jpg
  • 14
@laleczkaZsaskiej: Na 8.1 sprawdź Panel sterowania\Wszystkie elementy Panelu sterowania\Centrum sieci i udostępniania\Zaawansowane ustawienia udostępniania -> wszystkie sieci -> wyłącz udostępnianie chronione hasłem
@laleczkaZsaskiej: firewalle nie mają tu znaczenia, konta na hasło też.

jak miałem ten problem (bo #windowscwel i muszą komplikować bo bezpieczeństwo über alles) zawsze robiłem tak: kasowałem wszystkie grupy domowe na każdym kompie, ustawiałem na każdym win7 "sieć domową" (poza 8.1 bo tam się nie da tak łatwo [domyślnie jest sieć prywatna] i trzeba się nakombinować w "zasady grupy") i wtedy tworzę na jednym grupę domową i dołączam inne kompy wpisując