Wpis z mikrobloga

#policja #logikarozowychpaskow #wtf

Historie ta uslyszalem dzisiaj rano od kolezanki z pracy. Jechala dzisiaj do pracy tramwajem. Dzien jak codzien. Kolo przystanku Dworzec Wilenski lubia stac policjanci, ktorzy lapia ludzi przebiegajacych na czerwonym swietle. Robia to hurtowo. Potrafia naraz zatrzymac po pare osob i wlepic wszystkim mandat. Zyla zlota. Dzisiaj historia sie powtorzyla. Tramwaj stoi na przystanku, piesi maja czerwone swiatlo ale jeden koles przebiega, zeby zdarzyc na tramwaj. Za nim w poscig ruszyl patrol policji skladajacy sie z policjantki i policjanta. Kolezka wbiega do DRUGIEGO wagonu a policjanci za nim. Policjant wszedl tylnim wejsciem a policjantka przednim, zeby powiedziec motorniczemu, zeby nie odjezdzal. Drzwi sie zamykaja, tramwaj rusza a policjantka krzyczy przez caly wagon do partnera z tylu. Tu nie ma kierowcy! Tu nie ma kierowcy! Wszyscy pasazerowie w tym momencie facepalm.jpg
  • 33
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Ta nasza policja jest żałosna. Nie chodzi już nawet o głupote tej policjantki, ale o czajenie na ludzi przechodzacych na czerwonym.

Kiedyś w Poznaniu widziałem dwóch kraweznikow przyklejonych do ściany i wyglądających zza rogu na przejście dla pieszych. Żenua motzno.
  • Odpowiedz
@swinkapl: było kilka znalezisk z nagranymi dowodami, były też inne w których przytaczano słowa szefów do kadry z takimi wytycznymi. Wywiady z policjantami/sm, którzy to potwierdzają też tu były. Poszukaj a znajdziesz.
  • Odpowiedz
@swinkapl: > Te info o normach to prawda? Bo czasem o tym czytam, ale nikt nie dał jakiegoś linka na potwierdzenie.

Potwierdzam, prawda. Też dostałem mandat 100 pln za przejście czerwonym, pies spytany czy komendant nakłada limity powiedział że tak.
  • Odpowiedz
Te info o normach to prawda?


@swinkapl: Ściema. Mam dobrego kumpla policjanta i mówił, że nie ma norm. Ale jest coś takiego jak 'zeszyt aktywności zawodowej'. I jest źle widziane jeśli wracasz z patrolu a tam interwencji - 0, mandatów - 0. Wlepiają te mandaty, żeby później nie było, że się całą zmianę o---------i.
  • Odpowiedz
Ta nasza policja jest żałosna. Nie chodzi już nawet o głupote tej policjantki, ale o czajenie na ludzi przechodzacych na czerwonym.


@suttree: to nie policjanci ustalają prawo, oni je egzekwują.
  • Odpowiedz
że nie ma norm. Ale jest coś takiego jak 'zeszyt aktywności zawodowej'. I jest źle widziane jeśli wracasz z patrolu a tam interwencji - 0, mandatów - 0


@3mielu: czyli de facto jest norma, określająca że trzeba kogoś złapać
  • Odpowiedz
@koniarek: Wczoraj w Łodzi na skrzyżowaniu Sienkiewicza i Piłsudskiego widziałem parę policjantów stojących za płotkami osłaniającymi remont drogi, tak że nie było ich widać z drugiej strony ulicy i już hurtowo łapali ludzi którzy ośmielili się przejść na czerwonym. Najlepsze jest to, że tam prawie nikt nie jeździ bo jest remont.
  • Odpowiedz