Wpis z mikrobloga

nawet mi was nie żal, wszystkich narzekających na taczpady xD

wystarczy wgrać odpowiedni soft, ustawić sobie gesty i wyłączyć niepotrzebne pierdoły i można robić cuda

scrollowanie kołowe takie pieniężne, over 9000 razy lepsze niż kółko w myszce
  • Odpowiedz
@parodiaczlowieka: boś nie używał porządnego touchpada :) Siądź sobie kiedyś przy jakimś #mac, gdzie touchpady mają dobrą czułość i idealne wyłapywanie gestów a wyplujesz te słowa :)

Ilekroć siadam przy laptopie innym niż #macbook - klnę na czym świat stoi: klawiatura koszmar, touchpad koszmar. Dopiero przy makówce jest wygodnie - nie trzeba łap od klawiatury odrywać...
  • Odpowiedz
MacBook to jedyny laptop przy którym nie używam myszki.


@lucky7: widzę że nie ja jeden mam takie odczucia. Nawet jak miałem okazję wypróbować jakieś nowe delle/acery co to niby mają multitouch... działało to na tyle kulawo że miałem ochotę do nich podłączyć najpodlejszą choćby myszkę :)
  • Odpowiedz
a kręcenie rolką jest o wiele mniej wygodne imho niż swipowanie dwoma palcami. :)


@Moscich: a używasz trybu klasycznego czy "naturalnego"? Jak kupiłem MBA to w ramach eksperymentu włączyłem naturalne... i nagłe olśnienie - CHOLERA, PRZECIEŻ WŁAŚNIE TAK POWINNO DZIAŁAĆ PRZEWIJANIE! :)
  • Odpowiedz
Ja na touchpadach zęby zjadłem i miałem chyba każdy model ale ostatecznie wybrałem mysz. Pół biedy jak touchpad jest wmontowany w laptop, wtedy lag jest niemal niewyczuwalny ale te wszystkie gówna na blutooth czy 2.4ghz nieważne czy apple czy logitech to jest porażka. Spróbuj tym zaznaczać litery w tekście albo jakieś drobne elementy to idzie szału dostać. Dobra mysz laserowa 6000 DPI spowolniona softwarowo + śłizgacze to jest najbardziej precyzyjne rozwiązanie.
  • Odpowiedz
@parodiaczlowieka: Na moim lenovo też się touchpad lekko przycina, a czasami w ogóle zawiesza i pomaga dopiero restart. W dodatku przyciski mają głęboki skok, co już w ogóle odbiera przyjemność z korzystania z gładzika. Sterowniki mam najnowsze ze strony producenta, więc widocznie taki urok sprzętu tej firmy. W laptopach innych firm nie stwierdziłem takich problemów. Zawsze preferowałem touchpady, bo często lubię się uwalić na kanapie z lapkiem, a wtedy korzystanie
  • Odpowiedz
@Ch_K: U mnie lewy klawisz się zapadł. Co do przycinania ja zawsze w niego #!$%@? paznokciami, potem klikam lewy i prawy na zmianę i się odwiesza. Przeinstaluj sterownik.
  • Odpowiedz