Wpis z mikrobloga

Czy są tu obecni znający się na processingu/arduino? Jak najprościej sprawić by servo reagowało na dźwięki z mikrofonu? Na zasadzie - im głośniejszy dźwięk tym pozycja bliższa 180 stopniom obrotu. Nie mam sensoru dźwięku, tylko mikrofon ze słuchawek. Wrzucić przetwarzanie danych do processingu i przez port szeregowy do arduino, czy da się od razu na arduino?

#processing #arduino
  • 6
@YanFan: mikrofon działa jak odwrócony głośnik, więc sądzę, że podpinając go pod 5V a drugi kabel pod pin analogowy to będziesz w stanie odczytywać zmiany napięcia, i na podstawie tego możesz oceniać natężenie dźwięku, ale to jedyna rzecz która przyszła mi do głowy, ale wydaje mi się, że ma prawo działać ( ͡° ͜ʖ ͡°)

EDIT: no i z racji, że to jest cewka nie wiem czy
@Analityk: nie zrozumiałem, kit podstawowy, tylko servo silniejsze dokupiłem. @JanuszProgramowania Idea jest taka: badam natężenie dźwięku w processingu, konwertuję do int w zakresie 0-180. Następnie przesyłam na bieżąco dane do arduino i przekształcam je bezpośrednio na kąt obrotu. Pierwsza część działa, natomiast nie wiem czemu nie chce mi działać servo. Działa na domyślnych przykładach (sweep itp). Działa też sam przesył danych, sprawdzałem z doczepionym LEDem (świeci sie jak wartość 'hałasu' przekracza