Wpis z mikrobloga

Mirki sprawa jest mam taki laptop w rodzinie chrześnikowi do zrobienia jego parametry:

Acer Procesor Intel(R) Pentium(R) M 1,73GHz 504 ram, Grafika Mobile Intel 915GM/GMS,910GML 128MB.

Zainstalowany jest obecnie Windows XP Home Edition Service Pack 2. System muli niemiłosiernie. Momentami nie da się internetu przeglądać poprzez Chrome/Firefoxa.

Chciałbym zainstalować Pingwina (Linuxa) na tym lapku. Tylko żeby działał normalnie internet z modemu Huawei i do fimów/muzyki .

Jaką dystrybucję linuksa mi polecicie na ten złom?

Wołam #pytanie #pytaniedoeksperta #linux #windows #pcmasertrace #laptopy #pomocy
  • 23
  • Odpowiedz
Dołóż mu ramu i nie kombinuj z liniaczem, mam praktycznie taką samą konfigurację, tylko 1,5GB RAM. Działa bardzo fajnie na XP. Ilość RAMu jest tutaj bolączką.
  • Odpowiedz
@Trzyzet: XP jest przestarzały. A może mieć aktualnego Linuxa, który nie muli. Wrzuć jakieś Ubuntu ze zmienionym środowiskiem, bo będzie najprostsze w obsłudze. To już od tego złomu Raspberry PI chyba szybsze.
  • Odpowiedz
@jak_to_mozliwe: @porkier: @heheszek: @Trzyzet: a poleccie coś do 700mb tak żebym mógł nagrać obraz na płytę CD verbatima . Bo innych płyt dziś u mnie w miescie dostać nie mogłem. Inwestować w ssd nie mam zamiaru, własciciel laptopa również. Laptop ma służyć tylko do przeglądania internetu i muzyki/filmów nic więcej.

Poleci ktoś coś?
  • Odpowiedz
@witek7108: Więc twierdzisz że to co windows robi na ogół to niejest brak szybkosci? Podpinasz mysz pod jedno gniazdo USB - znajduje bez problemu, podpinasz pod inne: "o kuźwa zupełnie nowe urzadzenie najpierw sprawdzę w witrynie windows update czy nie ma sterowników" załóżmy że chcesz zmienić katalog domowy użytkowników z c na d (sprawdz kiedyś ;)) nie dość że bedziesz go musiał na nowo aktywowac to na czas kopiowania plików
  • Odpowiedz
@biadolique: Twierdze że jeśli byśmy mieli dwa lapki takie jak ma chrześniak @Kurajmo i na jednym zainstalowali Windows XP a na drugim Linuxa. To na Windowsie XP chodziłby dużo szybciej. Ale i tak nie sprawdzimy tego nie posiadając tych kompów. Sam mam kompa procek 1,6 GHz i 512Mb ramu zainstalowałem na poczatku sparkylinux na openboxie a potem windows xp. Windows XP bezdyskusyjnie szybszy.
  • Odpowiedz
@biadolique: Na co dzień niestety muszę sie użerać z tym gównianym okienkowym systemem. Muszę przyznac że znam go dosyć dobrze. Aktualizacje: choć przed chwilą robił dokładnie to samo to przed aktualizacją byle pierdu znów odpytuje wszystko co mozliwe znów robi punkt przywracania z którego i tak nie przywrócisz systemu, znów kwerenda idzie na tysiące kluczy w rejestrze...
  • Odpowiedz