Wpis z mikrobloga

@nazwa_uzytkownika: Ziomek, przede wszystkim to masz źle ustawione lusterko. Po co oglądasz w nim bok swojego samochodu? Poszukaj na głównej artykułu, w którym było opisane jak dobrze ustawić lusterka żeby maksymalnie zniwelować martwe pole.
@ungaged: mam gdzieś bagiety, dzięki temu lusterku widzę dokładnie co się dzieje w mojej martwej strefie i wiem kiedy mnie ktoś wyprzedza oraz jaką odległość zachować od wyprzedzanego pojazdu.

@lordmatiz: przy 60kmh to sobie tak możesz robić. Przy 120kmh będzie ci ciężko.

@bl4desofglory: dokładnie, i to mogę skierować do wszystkich wyżej znawców. widzę 1/5 auta w lusterkach i to jest wystarczające. choć nie wiem czy przy tym wynalazku nie
@nazwa_uzytkownika: Hmm, widzisz 1/5 samochodu w lusterku? IMHO masz je w takim razie źle ustawione - w swoim ustawiam tak, że dopiero po lekkim skręceniu głowy widzę bok swojego pojazdu. A bez kręcenia - tylko to, co się dzieje z tyłu i po bokach (ewentualnie można ustawić tak, żeby było widać ułamek klamki tuż przy wewnętrznej krawędzi lusterka - ale to już robi ktoś, kto potrzebuje punktu odniesienia, bo nie zna
@slawpe13: ustawiaj jak chcesz, to twoja sprawa. Wiem, że trzeba też widzieć obszar bezpośrednio za samochodem. Każdy tutorial pokazuje że kawałek auta musi zostać widoczny, czasem jest to 1/4, czasem 1/5.
@nazwa_uzytkownika: biorąc pod uwagę, że jeśli inni jadą nawet skromne 60 km/h, to zbliżysz się ledwie 15m. Oczywiście nie brakuje debili, którzy siedzą innym na dupie, na autostradzie, jadąc po 150 km/h, ale ja do nich nie należę. Zawsze trzymam minimum 20-30m dystansu.
@lordmatiz: nie mówimy tu o jeździe po mieście, bo po mieście to się jeździ na totalnym luzie, a właśnie poza nimi czy autostradami, gdzie trzeba i uważać na innych debili i na różne przypadki losowe. W nocy na pustej drodze poza miastem się obrócisz bo ci coś mignie i ci akurat jakiś większy pies czy inny zwierzak wejdzie na drogę.

@slawpe13: wszystko zależy od auta i od osobistych preferencji, skoro
@nazwa_uzytkownika: Nie czepiałem się, tylko napisałem, że "ten wynalazek do mnie nie przemawia" :P I nie przemówiłeś do mnie za nim ( ͡ ͜ʖ ͡). Ale jak Ci pasuje - to OK. Najważniejsze, że więcej widzisz. Choć jeszcze raz przemyśl, czy jest sensowne marnowanie 1/5 powierzchni lusterka na podziwianie widoku boków swojego samochodu. Gdybyś to zmienił - miałbyś jeszcze mniejszą martwą strefę (a o to chodzi).