Wpis z mikrobloga

#neuropa #4konserwy

Polecam zapoznać się ze znaleziskiem:

http://www.wykop.pl/link/2296252/nocny-skok-na-kase-lasow-panstwowych-nieudany/

Ciekawa kombinacja #januszeprawa z #januszelasu i #januszebiznesu :)

Można się dowiedzieć, w zależności od komentującego, naprawdę pasjonujących rzeczy. A zasadniczo ciekawe studium niezrozumienia czegokolwiek i krzyczenia "wilki idą" dla samego krzyczenia ;)

Wersja TL DR: dyskusja z komentarzy w formie filmowej w załączeniu :)
  • 14
@archlinuxuser: dodam, że sam też nie jestem zwolennikiem sprzedania wszystkich lasów w ręce prywatne - ale zwróć uwagę, że brakuje jakiejkolwiek merytorycznej dyskusji o tym jakie korzyści może przynieść częściowe uwolnienie tych zasobów.

Dyskusja wygląda dosłownie jak ta z filmiku, przypomina mi to dyskusję przed wstąpieniem do UE i historie o tym, jak niemce wykupią ziemie, domy i mieszkania w Polsce.

Ludzi straszy się prywatną własnością jakby była diabłem wcielonym. Zwróć
@Jack_Donaghy: Brzmi sensownie. A z praktycznego punktu widzenia - myślisz, że całkowita prywatyzacja i dodatkowo odpowiednia regulacja "użycia" tych lasów + wysokie kary za naruszenia mogłyby być wystarczającym mechanizmem ochronnym?
mogłyby być wystarczającym mechanizmem ochronnym?


@archlinuxuser: Moim zdaniem nie. Zawsze będę tu pokazywać przykład zabytków. Koleś kupuje zabytek i np. go podpala, albo wyburza w weekend. Państwo sobie nie radzi z wyciąganiem konsekwencji - dodatkowo konsekwencje nie powodują "odrodzenia się" zbytku. Umówmy się - takie straty (np. wycięcie starych dębów) są nieodwracalne, trzeba więc zapobiegać.
@bruceivins: wiadomix, że wolnorynkowe chyba że chodzi o banki, wyprzedaż majątku lub #!$%@? komukolwiek ;) kiedyś pod znaleziskiem o węgierskich pomysłach na kredyty frankowe wyborca KNP przekonywał mnie, że ustawowe unieważnienie umów kredytowych byłoby dobrym posunięciem w Polsce i twierdził, że nie jest to sprzeczne z programem KNP.

Ja już dawno mówiłem, że wśród pseudo-liberałów np. na wypoku są sieroty po Lepperze. Im nie chodzi o wolność czy wolny rynek, im