Wpis z mikrobloga

Mirky, jestem po pierwszej rozmowie na junior .net developera ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Odbyłem ją rano i powiem tak: poszło mi kiepsko. xD

Opowiedziałem najpierw czo teraz programuję, że uczę się SQL'a i robię sobie jakąś z dupy appkę do połączenia z bazką postawioną na home.

Nie spodziewałem się pytań o refleksje (chociaż to wiedziałem), zmienne referencyjne(czym są), goc, yield, hermetyzacja danych(wiedziałem), czy robiłem testy jednostkowe, parę pytań z SQL'a, dziedziczenie(wiem), polimorfizm(wiem) - same pytania, zero klepania kodu ( ͡° ʖ̯ ͡°)

wtf, czy na juniora potrzebna jest jakaś taka super szczegółowa wiedza na temat składni języka C#(goc, yield, where) i SQLa? Czy trafiłem na jakiegoś #!$%@? gościa?

PS. Właśnie dostałem maila, nie przyjęli mnie (,)

dajcie ino plusa na zachentem do dalszego rozwoju

#programowanie #gorzkiezale #przegryw

PS 2. + nowy wpis mam 6miechow doswiadczenia
  • 9
@yeah_bunny: Trafiles na #!$%@? typa.

Wszystko co wymieniles uzywam na codzien, ale nie potrafilbym rzucac ksiazkowymi definicjami.

Z doswiadczenia wiem ze dobre, swiatowe firmy znajace sie na rekrutacji beda zadawaly klepanie kodu, sprawdza twoja znajomosc algorytmow i struktur danych oraz w miare mozliwosci sprobuja ocenic twoj sposob myslenia o problemach. Znajomosc syntaksu raczej bedzie malo znaczyla, chyba ze zupelnie nic nie bedziesz wiedzial.

Powodzenia w dalszym szukaniu!
@echelon_: No i co z tego, że takie są? No są. Ale są ludzie, którzy zaczynają i oni raczej w takich pracodawców nie celują a na pewno nie biorą ich pod uwagę jako swojego pierwszego pracodawce. Od czegoś trzeba w końcu zacząć, by mieć te 5 lat pracy.
@yeah_bunny: nie napisales ze rzecz dzieje sie w polsce i firma poszulkuje juniora z wiedza seniora ale zeby dal sie nabrac i placic mu jak juniorowi :) a ze duzo osob jest @#$% to znajda kogos kto sie z obsrania przed bieda zgodzi na marna kase