Wpis z mikrobloga

#pytanie do użytkowników #illustrator lub #photoshop

Czy można sobie w opcjach programu zmienić funkcjonalność zmieniania rozmiaru bez potrzeby użycia dodatkowo SHIFTa? Domyślnie jest tak, że aby PROPORCJONALNIE coś przeskalować (zmienić rozmiar) to musimy podczas zmiany rozmiaru dołożyć jeszcze klawisz SHIFT. To jest irytujące. Bo i tak każdy w 95% przypadków skalować chce proporcjonalnie. Gdzie można więc to zamienić? O ile się da. Sam nie znalazłem.
  • 8
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@fotoszopped: a, że wciskamy sobie "lancuch" i że ta zmiana zastosuje się również i do przyszłych, wszystkich operacji? Zaraz sprawdzę, dzięki.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@fotoszopped, korzystając z okazji mam drugie pytanie, ale nie z #photoshop lecz z #illustrator.

W Corel DRAW istnieje opcja która tworzy nam nowy element który powstaje z innych elementów które się ze sobą ŁĄCZĄ. Na przykład mamy naciągnięte na siebie dwa koła i kiedy klikniemy ten element wspólny powstanie nam nowa część - nowy obiekt. Wystarczy kliknąć w cześć wspólną narzędziem "inteligentne wypełnienie."

Czy istnieje dokładnie takie narzędzie w illustratorze
  • Odpowiedz
Korzystając z okazji mam też ostatnie pytanie odnośnie Illustratora. Czy można sobie w nim tworzyć "strony" jak to jest w przypadku Corela?

WIem, że można dodawać w nim obszary robocze obok siebie.

Ale co w przypadku gdy pracujemy nad np. 12 stronicowym katalogiem? Chcielibyśmy mieć 12 stron i możliwość przełączania się pomiędzy "kartkami". Chyba w takim wypadku nie będziemy tworzyć 12-stu nowych, osobnych plików projektu z jedną stroną? Jest taka opcja
Bunch - Korzystając z okazji mam też ostatnie pytanie odnośnie Illustratora. Czy możn...

źródło: comment_4kgwMA1grtVqWJ0ZphNq43TP5tQYYp6o.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz