Wpis z mikrobloga

Mikroby!

Mam pytanie do tych którzy wynajmują mieszkania/pokoje...

Powiedzcie mi proszę jak u was wyglądała sytuacja, czy na stanie mieliście talerze, kubki, patelnie etc, pościel byla czy woziliście ze sobą i ogólnie jakie wymagania macie przeszukując oferty.

Nigdy wcześniej nie wynajmowałem mieszkania, dwóch nie dam rady utrzymać dlatego też jedno muszę wynająć... Będę wdzięczny za porady

#wroclaw #karapyta #kiciochpyta #wynajemmieszkania
  • 46
@gaska: póki co myślałem, żeby wynająć komuś znajomemu chociażby za same koszty utrzymania mieszkania potem zainwestować troche zrobić remont generalny i wtedy pomyśleć nad czymś więcej...

@Queltas: Ile tak średnio kaucja wynosi?
@wrednota: sama posciel nie, ale jak widze posciel i zaslonki na oknach i garnki i sztucce i cos do sprzatania to od razu widze, ze wlasciciel dba o lokatorow i bedzie dla nich w porzadku. Jak jest syf w mieszkaniu, brak podstawowych przedmiotow to ciezko jest uwierzyc, ze wszystko bedzie ok.

@PanKara: mikrofala jest uwazana za luksus, jak chcesz, zeby lokatorzy uzywali gazu to zostaw im czajnik, a jak masz
@PanKara: telewizor zostaw jak chcesz podniesc cene mieszkania, masz tam zalozona kablowke i nie musisz za to jakos specjalnie duzo placic czy zrywac umowy. Tylko zapisz jego model i widoczne uszkodzenia zeby potem w razie zniszczenia miec podstawe, zeby kogos za tym ganiac... Nie ulegnie zniszczeniu chyba, ze wynajmiesz jakiejs zulerce czy skinom. Zreszta tego wlasnie chcemy uniknac, dlatego polepszamy standard mieszkania, zeby moc wybierac wynajemce :).
@sin89: to wiem akurat..

@Werbel: W mieszkaniu jest praktycznie wszystko, mopy, odkurzacz, czajnik i elekryczny i gazowy, lodówka, pralka... 2 umeblowane pokoje... kablowka jest, ale raczej zerwe umowe bo nie widze sensu placic... jedyne co to podciagne internet... to ogolnie mieszkanie po babci jest, kolejna sprawa jest to, ze raczej bede wynajmowac taniej + rachunki i nie bede musial sie niczym martwic.
@PanKara: zostaw jeden albo drugi, jak wymusisz korzystanie z bardziej oplacalnego (dla gazu czajnik gazowy, dla elektrycznej plyty - elektryczny) - Tobie tez piwonni zalezec na nizszych rachunkach, a takich rzeczy jest spoko. Rozejrzyj sie po mieszkaniu i pomysl co by bylo milo w nim miec jakby sie w nim mieszkalo.
@PanKara: Moje wymagania co do mieszkania:

-umowa obowiązkowo

-brak widocznego syfu (musi wyglądać schludnie, a nie jakby dopiero co się cygańska rodzina wyprowadziła)

-z wyposażenia: meble w kuchni (szafki + jakiś stół/blaty, żeby było na czym jedzenie przygotować), lodówka, pralka, meble w łazience, w pokojach jakieś szafy, żeby było gdzie ubrania trzymać.

-łóżka, biurka, szklanki, garnki etc. wolę mieć swoje

To tak w kontekście wynajmowania. Gdybym kupował mieszkanie to podchodziłbym inaczej
@PanKara: Ktoś tam Ci radził, aby koniecznie była umowa. Nie rób tak, tak wpłacisz kaucję i wyprowadzasz się po miesiącu, od kiedy zadecydujesz. Umowę będziesz musiał podpisać na rok (będzie kara za zerwanie). Ogólnie to pościel itp. to oczywiście, że nie ma w 'standardzie'. Często też łóżka itp.