Wpis z mikrobloga

Mikroby!

Mam pytanie do tych którzy wynajmują mieszkania/pokoje...

Powiedzcie mi proszę jak u was wyglądała sytuacja, czy na stanie mieliście talerze, kubki, patelnie etc, pościel byla czy woziliście ze sobą i ogólnie jakie wymagania macie przeszukując oferty.

Nigdy wcześniej nie wynajmowałem mieszkania, dwóch nie dam rady utrzymać dlatego też jedno muszę wynająć... Będę wdzięczny za porady

#wroclaw #karapyta #kiciochpyta #wynajemmieszkania
  • 46
  • Odpowiedz
@PanKara: dziś się wprowadziłem i patrzyłem na to czy jest lodówka, internet, łazienka, pralka, miejsce gdzie spać. Co prawda nie mam krzesła, ale to da się załatwić, i z talerzami itp bywa różnie, ale zazwyczaj coś już jest, jakieś podstawowe 2 garnki patelnia i sztućce
  • Odpowiedz
@PanKara: kwestia jak się dogadasz z najemcami, ogólnie wyposażenie powinno być, powinieneś spisać co wchodzi w skład wyposażenia jako aneks do umowy
  • Odpowiedz
@PanKara: jakie miasto taka cena, jak nie masz z kim to szukaj pokoju 1dynki.. co prawdą są droższe ale lepiej płacić więcej niż mieszkać z jakimś debilem (mi się tak raz trafiło :( ) A o wyposażenie to już pytaj właściciela. Pościel to proponował bym swoją, zresztą nie spotkałem się jeszcze ze stancją gdzie dawali :D
  • Odpowiedz
@PanKara: z wyposażeniem na pewno jest ciut wyższa cena, ale myślę, że takie podstawowe jak kilka garnków, kubków, czajnik itp. powinno być :) wiadomo, że i tak zawsze sobie wynajmujący zwiozą swoje rzeczy, ale powinno być takie wyposażenie, że bez kupowania niczego, da się normalnie/godnie egzystować :) Pościel we własnym zakresie ;)
  • Odpowiedz
@PanKara: w 3 mieszkaniach, ktore wynajmowalem byly takie rzeczy jak sztucce, naczynia czy garnki, moze nie w zastraszajacych liczbach, ale powinno sie w mieszkaniu znajdowac chociaz tyle, zeby 2-3 osoby mogly zjesc normalny obiad. Kolejna rzecza, ktora milo zobaczyc w mieszkaniu jest papier toaletowy w lazience.

Podstawowa posciel na lozko jest tez zawsze, rzeczy typu poduszki czy koldra juz raczej nie. Oczywiscie jej obecnosc bylaby duzym plusem i jest wieksza szansa,
  • Odpowiedz
@PanKara: Raz były, raz nie były, raczej mi to wisiało, bo miałam swoje. Grunt to podstawowe umeblowanie, miejsce do spania i działająca kuchenka.
  • Odpowiedz
@wrednota: tez nie spie na codzien na przescieradle, ktore bylo w mieszkaniu, ale jak kogos nocuje to sie przydaje. Im wiecej jest takich rzeczy tym latwiej jest lyknac wieksza cene.
  • Odpowiedz
@bixor: No właśnie to samo słyszałem, że to bardzo różnie jest... raz jest wszystko, raz nie ma niczego...

@SatanD: Ja się nie mam zamiaru #!$%@?ć tak długo jak wszystko jest ok

@wrednota: Ale ile tego sprzętu?

@niestety_to_prawda: Swojej nie mam a co dopiero dorzucić komuś :/

@Queltas: To samo mówili mi znajomi, to bardzo różnie bywa, dlatego pytam szerszego grona co gdzie jak

@sin89: to żeby
  • Odpowiedz