Wpis z mikrobloga

Zguglaj buffalo air station - ja od 3 lat mam na mieszkaniu, wiec nie wiem jak bedzie rozsylal miedzy pietrami. Masa opcji dla lubiacych grzebac - dla mnie pod tym kątem overkill :-) Ale śmiga miodnie
  • Odpowiedz
@brokenik: Router stoi w centralnej części domu, niczym nie jest szczególnie ograniczony, ścian z żelbetonu też nie mam, a mimo to non-stop zrywa połączenie, a prędkość jest momentami żenująca. Po kablu wszystko ok.
  • Odpowiedz
@wlodarmw: nie przeskoczysz ponad to co oferuje zamontowany chipset.

Możesz zmienić firmware, z większymi możliwościami (m.in. tomato, ddwrt) o ile dany model rutera będzie do tego zdolny.

A sprawą trywialną są protokoły i z - ja tu wróżyć nie zamierzam - wifi po protokole N nie wyciągniesz laboratoryjnie >150mbit,a po kablu żaden ruterek ze sklepu agd/rtv < 4 stów nie pociągnie 1gbit.

Ale pewnie są jakieś chińczyki po sto nawet
  • Odpowiedz
@wlodarmw: I też pewnie miały karty WLAN Intela ;> Kup sobie AirRouter HP i problem rozwiązany. Pamiętaj jednakże, że jak masz do dyspozycji gówniane urządzenia ze słabą kartą WLAN to nawet najlepszy router nie pomoże.
  • Odpowiedz
@brokenik: Nie wiem, nie wiem. Różne te laptopy były, od starych po kompletnie nówki sztuki, a i MacBook się zdarzył ( ͡° ͜ʖ ͡°) ale to samo jest z tabletem, telefonami, funkcjami sieciowymi w TV, konsolą.
  • Odpowiedz
@wlodarmw: za dużo cynizmu nie popłaca - nauczka dla mnie.

Nauczka dla ciebie: to nie wróżenie z fusów, podawaj zawsze co masz, co chcesz osiągnąć i jakie masz obecne możliwości i ustawienia.

Zerknij na alegro w dziale ruterów na rutery netgear i ovislink
  • Odpowiedz
@Dibhala: I o coś takiego mi własnie chodziło, dzięki cumplu. Prosto jak do cepa, który nie ogarnia zupełnie tego tematu.

aha, internet to INEA i idzie światłowodem (zresztą chyba przy tej prędkości inaczej nie da rady?)
  • Odpowiedz
@wlodarmw: teoretycznie DSLem (orange/netia) da się wyciągnąć 200mbit.

Ale teraz mówisz o podłączeniu światłowodowym a to nieco zmienia postać rzeczy.

W takim wypadku możesz potrzebować dwóch urządzeń, tj modemu
  • Odpowiedz
@Dibhala: Tzn. obok routera mam taką skrzynkę od Alcatela, która podobno dodatkowo obsługuje z tego światłowodu telewizję w moim domu. Od tego wędruje klasyczny kabel ethernetowy do rzeczonego TP-Linka.
  • Odpowiedz
@wlodarmw: hmm... to właśnie światłowodowy modem kablowy.

Czyli pozostaje ruter gigabitowy i ten netgear powinien być tym co potrzebujesz.

Mimo wszystko przekręć i pogadaj z technikiem. Ci goście znają sporo sprzętu i są na bieżąco z tym co jest w miarę dobre. Tylko bacz byś popatrzył co sami dostawiają bo to z reguły jest sprzęt najtańszy ;)
  • Odpowiedz