Wpis z mikrobloga

Z okazji bożonarodzeniowego bełkotu @peter-kovac-948494 o jedynym prawdziwym św. Mikołaju zamieszczam pocztówkę z komercyjnym Mikołajem wydaną w latach 1920-1940. Popatrz prawaku, niby początek XX wieku, a już wszędzie zepsucie, konsumpcjonizm i cywilizacja śmierci ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#bekazprawakow #bekazkatoli #4konserwy #lewackihumor #gimboteizm #gimbynieznajo
L.....s - Z okazji bożonarodzeniowego bełkotu @peter-kovac-948494 o jedynym prawdziwy...

źródło: comment_5BILw7n55EYfhxQRhUkLcfJb0N2iNLq2.jpg

Pobierz
  • 26
  • Odpowiedz
@patatier:

Podział na prawicę oraz lewicę jest niemiarodajny, ponieważ te określenia są zbyt szerokie.


Pełna zgoda. Mimo wszystko podział nadal jest stosowany podciągając partię pod daną
  • Odpowiedz
@Luka_Wars: Oni mieli to lewicowe umiłowanie do państwowego przymusu na każdym kroku. To przejawiało się w korporacjonistycznie zorganizowanej gospodarce, centralnie realizowanej polityce socjalnej i okrawaniu wolności obywatelskich.

A gdzie konkretnie u nich ta prawicowość?
  • Odpowiedz
@patatier: Masz problem z logicznym rozumowaniem. Co lewica ma wspólnego z polityką społeczną przymusu? W kwestiach obyczajowych lewica jest liberalna.

A gdzie konkretnie u nich ta prawicowość?


Pomyślmy, w nacjonalizmie, w holocauście, w kryształowej nocy. Wymieniać dalej?
  • Odpowiedz
@Luka_Wars:

Co lewica ma wspólnego z polityką społeczną przymusu?


Jak to, co ma wspólnego? Wszystko - to lewica wpadła na pomysł skupienia w rękach władzy państwowej wszystkich narzędzi do rozwiązywania problemów społecznych. Gdyby się tak nad tym bardziej zastanowić to tak prowadzona polityka społeczna jest elementem zmiany stosunków społecznych, na której tak zależało wszystkim ruchom
  • Odpowiedz
@patatier:

Wszystko - to lewica wpadła na pomysł skupienia w rękach władzy państwowej wszystkich narzędzi do rozwiązywania problemów społecznych.


W najbardziej liberalnym i wolnorynkowym państwie masz politykę społeczną, sprawowaną przez wyspecjalizowane do tego agendy. To nie jest oznaka lewicy, tylko webberowskiej koncepcji państwa (i nie tylko). Mówiąc o polityce obyczajowej mamy na myśli stosunek państwa do kwestii obyczajowych, a nie strukturę państwa. Pod tym względem III Rzesza jest
  • Odpowiedz
@Luka_Wars:

W najbardziej liberalnym i wolnorynkowym państwie masz politykę społeczną, sprawowaną przez wyspecjalizowane do tego agendy. To nie jest oznaka lewicy, tylko webberowskiej koncepcji państwa (i nie tylko). Mówiąc o polityce obyczajowej mamy na myśli stosunek państwa do kwestii obyczajowych, a nie strukturę państwa. Pod tym względem III Rzesza jest prawicą.


Oczywiście, że w każdym państwie jest polityka społeczna - nawet gdy jej nie ma. Może Wam nie mówili, ale w jej ramach mieści się także sfera obyczajowa. Dzieje się to wprost i pośrednio, bo jeżeli umyślnie i gwałtownie oddziałujesz regulacyjnie przez narzędzia PS, to zaczynasz zmieniać zastane stosunki społeczne a wraz z nimi zwyczaje i konwenanse. A taka ingerencja już konserwatywna nie jest. No i co zrobisz Bożenko? Nic nie
  • Odpowiedz