Wpis z mikrobloga

Z okazji bożonarodzeniowego bełkotu @peter-kovac-948494 o jedynym prawdziwym św. Mikołaju zamieszczam pocztówkę z komercyjnym Mikołajem wydaną w latach 1920-1940. Popatrz prawaku, niby początek XX wieku, a już wszędzie zepsucie, konsumpcjonizm i cywilizacja śmierci ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#bekazprawakow #bekazkatoli #4konserwy #lewackihumor #gimboteizm #gimbynieznajo
L.....s - Z okazji bożonarodzeniowego bełkotu @peter-kovac-948494 o jedynym prawdziwy...

źródło: comment_5BILw7n55EYfhxQRhUkLcfJb0N2iNLq2.jpg

Pobierz
  • 26
  • Odpowiedz
  • 2
@Luka_Wars: Masakra. Ostatnio z ciekawości sprawdzałem kiedy powstał wizerunek Mikołaja jakiego znamy dziś. Wiki twierdzi że już w XIX wieku przedstawiano go podobnie jak dziś, czerwony płaszcz, brodaty dziadek o pogodnym usposobieniu. Ponadto cześć z tych najbardziej popularnych kolend i pastorałek również powstał w drugiej połowie XIX wieku.
  • Odpowiedz
Popatrz prawaku, niby początek XX wieku, a już wszędzie zepsucie, konsumpcjonizm i cywilizacja śmierci ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Luka_Wars: No wtedy lewica dorwała się do władzy. Była rewolucja bolszewicka, Hitler wygrał wybory itd.
  • Odpowiedz
@ibilon: Hitler wygrał wybory (które de facto mało miały wspólnego z dzisiejszą demokratyczną formułą) dzięki hasłom nacjonalistycznym. Uważany przez świat za zbrodniarza nie z powodu lewicowości, tylko właśnie przez konserwatyzm, nacjonalizm i antysemityzm. A może uważasz, że eksterminacja obcych kultur/ras/religii to postulat lewicy? Spałeś na lekcjach historii czy w twojej zapyziałej gminie uczył ciebie ktoś niekompetentny? Nazywanie A. Hitlera lewicowcem to propaganda najwyższych lotów wśród uczniaków z gimnazjum, którzy nie
  • Odpowiedz
A może uważasz, że eksterminacja obcych kultur/ras/religii to postulat lewicy?


@Luka_Wars: No tak się akurat składa, że prawie wszyscy lewicowcy postulują eksterminację kultur, ras i religii. To przecież lewica marzy o świecie "równości", gdzie ludzie nie są podzieleni kulturami, rasami czy religiami.
  • Odpowiedz
Nazywanie A. Hitlera lewicowcem to propaganda


@Luka_Wars: Są tylko 2 możliwości aby wyjaśnić twoją totalną i bezgraniczną ignorancję historyczną:

1. w swojej edukacji nie skończyłeś nawet szkoły
  • Odpowiedz
@johny11palcow:

Nazwa narodowy socjalizm pojawiła się w programie założonej w 1919 roku Niemieckiej Partii Robotniczej (DAP), która w 1920 roku zmieniła nazwę na NSDAP. Zwolennicy partii określali się jako naziści. Nazwę tę przyjęli dla nich także niektórzy z przeciwników tej ideologii po 1920 roku.


Większość badaczy definiuje nazizm jako formę skrajnej prawicy. Nie jest to jednak zgodne z definicją twórcy systemu. Adolf Hitler przedstawiał nazizm jako ideologię, która nie jest
  • Odpowiedz
@Scurvy: W Niemczech nazizm sam w sobie ideologicznie wywodził się ze środowisk uważających się za prawicowe natomiast dodanie do niego całej masy elementów lewicowych stworzyło narodowy socjalizm, który odbiegł bardzo daleko od swoich pierwotnych założeń. Jeśli jest mowa o socjalizmie to chyba logicznym jest że tutaj mówimy o lewicowości, prawda?
  • Odpowiedz
@johny11palcow: Świat nie jest czarno biały, i nie da się wszystkiego sklasyfikować jako lewica/prawica. Naziści łączyli elementy obu stron, a Hitler krytykował zarówno jednych jak i drugich. NSDAP to nie tylko socjalizm.
  • Odpowiedz
@johny11palcow:

1. w swojej edukacji nie skończyłeś nawet szkoły podstawowej.


Na maturze pisałem historię i WOS na poziomie rozszerzonym. W przyszłym roku kończę politologię. Nie stosuj ad personam, bo tak jak w tym przypadku, argument może się obrócić przeciwko
  • Odpowiedz
@Scurvy: Adolf tworzył ten system i go mógł nazywać jak chce i wypowiadać się o nim jak mu się podoba co nie zmieni faktu, że narodowy socjalizm był lewicowy.

@Luka_Wars: Twoja wypowiedź jakoby Hitler nie miał poglądów lewicowych wskazuje na braki wiedzy. Podanie przez ciebie faktu studiowania na politologii akurat o tobie dobrze nie świadczy w kontekście twojej wypowiedzi, na którą zwróciłem uwagę.

Przyznaje, że nadmiernie poniosły mnie
  • Odpowiedz
@johny11palcow:

Adolf tworzył ten system i go mógł nazywać jak chce i wypowiadać się o nim jak mu się podoba co nie zmieni faktu, że narodowy socjalizm był lewicowy.


To skończ najpierw szkołę podstawową, potem gimnazjum, liceum i na maturze z historii napisz taką głupotę ( ͡° ͜ʖ ͡°) Jaki A. Hitler system zmienił? Polityczny? A może chodzi ci o politykę A. Hitlera? Lewicowość NSDAP objawiała się w sferze gospodarczej, natomiast swój wizerunek zbrodniarzy partia zawdzięcza prawicowemu nacjonalizmowi i postawom konserwatywnym. Ucz się
  • Odpowiedz
@Luka_Wars: Poza brakami wiedzy widać u Ciebie dodatkowo jeszcze ogromne braki w elementarnych zasadach dobrego wychowania, ponieważ domagając się merytorycznych wypowiedzi sam sugerowałeś odejście od stosowania argumentów ad personam lecz sam już nie potrafisz się do własnego postulatu zastosować - medycyna nazywa stan rozdwojenia jaźni czyli zaobserwowania poważanych różnic między zachowaniem a komunikatami, które się przekazuje określa mianem schizofrenii.

O stopniu mojej edukacji to ty możesz narazie pomarzyć, bądź osiągnąć
  • Odpowiedz
@Luka_Wars: Znam wykładowców z UMSC i wiem czego uczą, nie mam tam ludzi podważających lewicowych poglądów Hitlera - nie douczyłeś się albo nic nie zapamiętałeś z zajęć i wykładów.

Ty podważyłeś fakt lewicowości, więc powinieneś podać argumenty - tego też pewnie nie zapamiętałeś z zajęć.

Nie rozróżniasz psychologii od psychiatrii - tego co prawda nie uczą na politologii ale o twojej inteligencji nie świadczy to zbyt
  • Odpowiedz
@johny11palcow:

Znam wykładowców z UMSC i wiem czego uczą, nie mam tam ludzi podważających lewicowych poglądów Hitlera - nie douczyłeś się albo nic nie zapamiętałeś z zajęć i wykładów.


A to ciekawe. Kogo
  • Odpowiedz
@Luka_Wars: Podział na prawicę oraz lewicę jest niemiarodajny, ponieważ te określenia są zbyt szerokie. Partia Hitlera w prawdzie nie chciała przeprowadzić rewolucji kulturalnej, ale jej model socjalny i gospodarczy wiele z prawicowymi rozwiązaniami nie miały wspólnego.
  • Odpowiedz