Wpis z mikrobloga

#opowiescizreichu #polityka #komunizm #truelolcontent

http://www.spiegel.de/politik/deutschland/linke-will-100-prozent-steuer-ab-einer-halben-million-euro-einkommen-a-880874.html

Partia Lewicy (Die Linke - 6 % poparcia) stwierdziła, że pójdzie śladami Francuzów i jako jeden z postulatów przy następnych wyborach parlamentarnych (wrzesień tego roku) obierze sobie... Podatek 100% na zarobki powyżej 500 000 euro :D Wszystko powyżej ma zabierać państwo. Ich zdaniem, więcej pieniędzy nikomu nie jest potrzebne :D

Nie, mają rozmach :D Po co bawić się w jakieś śmieszne 75% ... :D
  • 27
  • Odpowiedz
@tusiatko: skoro tamteny trybunał odrzucił 75% podatek, to ten niemiecki uwaliłby na nomen omen 100%. Zapewne wiedzą o tym, więc ten postulat jest po to, by zyskać przychylność szczególnie niezadowolonej części społeczeńśtwa, typowy populizm.
  • Odpowiedz
@tusiatko: Oczywiście, ze mówię na serio. Ja w najgorszy dzień jestem co najwyżej centrolewem jeżeli o gospodarkę chodzi. Daleko mi do takiego pełnego socjalizmu, a tym bardziej komunizmu jak w powyższej propozycji.
  • Odpowiedz
@banani: Trybunał odrzucił we Francji, bo nie zgadzało się formalnie. W przyszłym roku czy może jeszcze w tym będzie drugie podejście i tym razem pewnie już to tak ułożą, żeby Trybunał się nie mógł doczepić. W Niemczech to na bank nie przejdzie, bo nie przesadzajmy... Aż tacy głupi to nie są :(

@Threepwood: Komunizm pełną parą, dlatego to tak otagowałam :D

@FapinoTrololo: Chyba nawet nie, bo
  • Odpowiedz
@banani: Nie no ale muszę dodać, że 4 z 5 komentarzy, które wyświetlają się jako pierwsze pod tym artykułem... Popiera tą partię :D hahahahahahahahahhahha Widocznie te 6% stwierdziło, że trzeba bronić swoich racji :P
  • Odpowiedz
@tusiatko: I bardzo dobrze. Jak dla mnie ucialbym to nawet do 100k€ rocznie. Nie wiem po co komu wiecej pieniedzy, a moga dac je Panstwu przez co wszystkim bedzie lepiej. Nie widze minusow :D
  • Odpowiedz