Wpis z mikrobloga

Mirki spod tagu #mercedes, szukam auta i chciałem się poradzić ( ͡º ͜ʖ͡º). Budżet około 20k pln (raczej sprowadzałbym zza odry, także ~€5k). Benzyna, >100KM, automatyczna klima. 5-drzwiowy.

Spodobał mi się model C200 W203, w tym budżecie trafiają się przeważnie roczniki 2000-2004. Dobry pomysł czy wdepnięcie na minę? Te silniki nadają się do gazu? 1.8, 2.0 czy bez różnicy? No i czy unikać automatycznej skrzyni? Na to ostatnie akurat absolutnie nie mam ciśnienia, ale póki nie odrzucam takich modeli.

Pozwolę sobie zawołać @benzdriver, często widzę, że doradzasz przy autach.
  • 28
Automat najlepszy. C200 W203 jest ok. Troche czasami klopotow z elektryka kierunkowskazow i lamp przednich ale nic wielkiego. Srednia jakosc ogolnie ( jak na merca ) ale daje rade.

Unikac z osprzetem valeo.

Na temat gazu sie nie wypowiadam.
@egoistyczny_logistyk: jaki rocznik Cię interesuję? w203 jest w miarę dobrym autkiem. trzeba uważać na rozrząd w silnikach benzynowych i na blachy bo nie ma dobrej opinii pod tym względem. Silniki dobrze znoszą dobrą instalację sekwencyjną. Ja preferuję akurat automat ale przy małym silniku trochę muli. No i w razie jakiejś awarii koszt remontu automatu będzie spory.
@benzdriver: czyli jednak automat, fajnie. A w tym budżecie coś innego byś bardziej polecał?

@m00n: rocznik taki, jaki dostanę w tych pieniądzach :) oglądam na mobile.de, to głównie 2000-2004 można dostać. Tylko martwią trochę te przebiegi, to już dosyć stare auto, a większość ogłoszeń ma po 120-170k - trochę mało.
@egoistyczny_logistyk: mam w203 sport coupe z 2002 roku (2.0 benzyna). Fura fajna, ale przemysl czy faktycznie chcesz starszego merca bo ja w naprawy swojego wlozylem juz sporo pieniedzy. Dodatkowo pamietaj ze te samochody duzo pala. 13 w miescie to standard. Na trasie minimum jakie zrobilem to 7,9, a jak depniesz to do 13. Za 20k da sie kupic cos nowszego i o mniejszym spalaniu.
@actuary: jeśli chodzi o spalanie, to docelowo, po 2-3 miesiącach, założyłbym lpg, także to powinno być do przyjęcia (wg raportów z autcentrum.pl jakieś 14l).

Za 20k da sie kupic cos nowszego i o mniejszym spalaniu.


Właśnie z tym jest problem, że poza mniejszym spalaniem chciałbym jednak mieć trochę frajdy z jazdy. A jak na wyszukiwarkę nałoży się filtry o których pisałem w pierwszym wpisie (szczególnie >100KM), to z nowszych aut zostają
Przejedź się mercem w203 to zobaczysz, że to nie jest bardzo szybki samochód. Mój ma 130KM, nie jest zawali drogą i 200 km/h pociśnie, ale jest ciężki bo waży z 1600 kg. Na bank wrażenie z przyspieszania nie jest takie jak w Peugocie 206RC :) W każdym razie jak nie przeszkadzają Ci powyższe wady to bierz, ja tam swojego kocham. W końcu...bez gwiazdy nie ma jazdy :)
@actuary: przesiadam się ze 115 koników, a wcześniej było 60. Także nawet ten c180, który ma 143 będzie sprawiać wrażenie wgniatania w fotel :)

Jeszcze takie pytanie mi przyszło - masz skrzynię automat w swoim aucie? Jeśli tak, to czy miałeś z nim jakieś problemy?
Kia Cee'd, Hyundai i30, ale obawiam się, że tam na naprawach mogę jeszcze gorzej popłynąć, niż na mercedesie


@egoistyczny_logistyk: Kto ci takich bzdur naopowiadał? Jakim cudem popularne i świeże koraańce mają być droższe w serwisie od Mercedesa? To nie Mitsubishi, że 3/4 części występuję tylko jako oryginały, do tego trudno dostępne i za chore pieniądze.
@Sepang: że nigdy do końca nie wiesz na co trafisz? Ale ja się z tym zgadzam. Sam zresztą napisałem, że "mogę jeszcze gorzej popłynąć" - nie twierdzę, że na pewno tak będzie. A jeśli tu i tu mogę źle trafić, to wolę jednak jeździć mercedesem ( ͡° ͜ʖ ͡°)