Wpis z mikrobloga

Spoko, "lewactwo" podjęło kroki, żeby przytemperować szaleństwa kapitalizmu, a @Aleksander_Newski twierdzi, że kapitalizm sam się przytemperował.

W następnym odcinku: dzięki wolnorynkowemu mechanizmowi znanemu pod nazwą "Sanepid", w kapitalizmie drastycznie spadła szansa zatrucia się jedzeniem w knajpie.
  • Odpowiedz
a jak kolejny prawicowiec będzie gwałcił logikę i historię to co mam robić?


@smsrampage: Obudzić się.

@introligat0r: Sanepid mógłby być spokojnie firmą prywatną i to nie jedną. Tak działa wolny rynek jak go się nie poprawia.
  • Odpowiedz
Ale pier!@#$cie z tymi dziećmi. Wychowywałem się na wsi i to norma, że dzieci pomagają rodzicom w różnych pracach w gospodarstwie. Np. podczas żniw, gdy są wakacje, są to nierzadko całe doby "w polu". Tak było całe stulecia i to jest normalna droga do rozwoju społeczeństwa. Dzieci pomagają rodzicom - wiem, że dla socjalistów to ciężkie do pojęcia.

Inna sprawa, że skoro rodzice uznawali sto lat temu, że najlepiej dla rodziny będzie
  • Odpowiedz
@Aleksander_Newski: Cały obrazek można skwitować pytaniem: "Czy prawica jest za tym, żeby mieszkać w jaskiniach i umierać z powodu brudu/braku lekarstw? Mydło i leki są od niedawna - więc są lewackie; dawniej ludzie żyli w jaskiniach"

dawniej pisałeś lepsze komcie :-/
  • Odpowiedz
"Czy prawica jest za tym, żeby mieszkać w jaskiniach i umierać z powodu brudu/braku lekarstw? Mydło i leki są od niedawna - więc są lewackie; dawniej ludzie żyli w jaskiniach"


@fledgeling: O czym Ty piszesz?

dawniej pisałeś lepsze komcie :-/


@fledgeling: A @ziomegson twierdzi, że pierwszy raz w życiu udało mi się wygrać. Sam juz nie wiem komu wierzyć :-/
  • Odpowiedz
skoro rodzice uznawali sto lat temu, że najlepiej dla rodziny będzie posłać dziecko do pracy, to pewnie nie mieli zbyt wielu innych opcji i pewnie byli "wdzięczni", że w ogóle jest taka możliwość.


@Szuwar_Jr: Na szczęście dzisiaj posłanie dziecka poniżej 9 lat na 12 godzin do kopalni pod ziemię jest zakazane w krajach rozwiniętych i nie musmimy być wdzięczni za takie super "rozsądne" pomysły. I na szczeście dizeci mają swoje
  • Odpowiedz
@durielek: On tylko potwierdził ponad wszelką miarę (troszkę wbrew jego intencjom), że autor infografiki ma rację i to kapitalizm doprowadził do wzrostu poziomu życia dzieci, niewyobrażalnego we wszystkich poprzednich epokach. Zawsze możesz próbować to obalić, ale raczej nie poprzez wstawianie kolejnych historycznych regulacji.
  • Odpowiedz
@Epoche:

9 lat na 12 godzin do kopalni pod ziemię


Napisz jeszcze, że nikt nie może już nareszcie posyłać dzieci do noszenia uranu w elektrowniach jądrowych - będzie jeszcze
  • Odpowiedz