Wpis z mikrobloga

@Horbi: Najważniejsza jest korelacja, czyli jak na jednym tracisz to na drugim możesz zarobić. Oczywiście nigdy nie wiadomo na czym się wyjdzie na plus a na czym na minus, ale granie tylko na jednej parze to 50% szans na stratę. Tak jak w bukmacherce zakłady akumulowane zmniejszają szanse profitu, tak tu każda kolejna pozycja o tym samym wolumenie zmniejsza ryzyko całkowitej przegranej, ale może też się przyczynić do tego, że zmniejszają
Pobierz spokojny87 - @Horbi: Najważniejsza jest korelacja, czyli jak na jednym tracisz to na ...
źródło: comment_uHeFIBh3hNqIzT6VVigjQe4T06Ds8Jza.jpg
@Horbi: Chyba raczej kiepsko. Wiesz to jakby polecić poradnik zakładania firmy. Trzeba spróbować na własnej skrórze. A podstawy są przedstawione wszędzie po wpisaniu słowa forex albo inwestowanie w Google.
@Horbi:

Przeciętny inwestor indywidualny, według badań amerykańskiej Commodity Futures Trading Commission, traci na Foreksie średnio 15000 dolarów, po czym rezygnuje[6]. Według danych polskich biur maklerskich 81% inwestorów na rynku Forex poniosło w 2013 roku stratę[7], a początkujący inwestor traci cały zainwestowany kapitał po okresie od dwóch miesięcy do pół roku[8].


http://pl.wikipedia.org/wiki/Forex
@spokojny87: ja startowałem 1 października z 15k pln, teraz mam 16.4k pln, na otwartej pozycji chwilowo było 18k na złocie po spadkach, ale potem BO po tym dziwnym umocnieniu.

Jakoś nietypowo chodzą te rynki ostatnio, chyba za dużo się dzieje na świecie i większy chaos jest niż zwykle.
@spokojny87: Przy 15k 0.1 lota. Ale pozycje otwieram może raz na miesiąc z trendem, sl to maksymalnie jakieś kilka stów.

Tu masz tą pozycje, którą mi wycięło na BO, oraz linie trendową po przekroczeniu której odpaliłem poprzednią pozycje. Złoto jest bardzo proste moim zdaniem do analizy, pod warunkiem, że nie ma cyrków jak ostatni rajd po referendum w Szwajcarii właśnie. Dlatego zawsze po odskoczeniu trzeba na BO dawać sl.
Pobierz L.....s - @spokojny87: Przy 15k 0.1 lota. Ale pozycje otwieram może raz na miesiąc z ...
źródło: comment_6bs8Lut47VSXGBzcOY0m6F0gLvCP0c36.jpg