Wpis z mikrobloga

#weeklytopedm Wydanie 16: 24.11-30.11.2014

Wszystkich, którzy nie wiedzą o co chodzi odsyłam do tagu #weeklytopedm

Spóźniłem się Mirasy o dzień, tak wyszło. Ten tydzień był bardzo średni, choć na liście znajduje się parę ciekawych utworów. (W poniższej liście nie ma utworów z dnia dzisiejszego)

10. Gostan — Klanga (Pep & Rash Remix) || #futurehouse

Kolejny porządny utwór od tych panów w ostatnim czasie. Przyjemny saksofonowy break, przechodzący w klasyczny future housowy drop. Jedyna rzecz, do której się przyczepie, to moment przejścia pomiędzy breakiem, a dropem - z lekka wieje mi dźwiękami wykorzystywanymi w bigroomie,

9. Aero Chord - Break Them (feat. Anna Yvette) #trap

Rzadko słyszy się trap w tym stylu. Kobiecy wokal typowy dla utworów progresywnych, połączono w tym wypadku z trapowymi dźwiękami. Oryginalne wydanie ze stajni Monstercat, byłoby zapewne wyżej, ale nie jestem specjalnym fanem trapu,

8. Charlie Darker - HMF (Original Mix) || #edm

Ambitny utwór, który powinien być wyżej u bardziej wymagającego słuchacza :P. Charlie połączył w tym utworze style trapowe, electro, techno, nawet gdzieś tam słychać breakbeat,

7. A-Trak feat. Andrew Wyatt - Push (Cazzette Remix) || #house #futurehouse

Na jednej z wcześniejszych list znajdował się oryginał, na tej zaś remix Cazzette. Producent ten coraz częściej kroczy w stronę future i coraz lepiej sobie w niej radzi.,

6. Robin S & R.O.N.N. (aka Ron Carroll) - So Alive (Code3000 Remix) || #futurehouse

Gdyby wokal był lepszy byłaby to bardzo dobra produkcja. Urzekła mnie w niej potężna, housowa melodia na dropie - jest to największy plus i jednocześnie główny powód, aby sięgnąć po ten utwór,

5. Shadow Child, Doorly - Climbin (Piano Weapon) (Club Mix) || #house

W tej nucie za to jest na odwrót, świetny wokal, ale melodia mogłaby być lepsza. Co nie zmienia faktu, że i tak jest dobra. Produkcja dostarcza wystarczająco dużo energii.,

4. Cash Cash - Surrender (Pierce Fulton Remix) || #bigroomprogressivehouse

Kolejna fala remixów Surrender. I kolejny raz na mojej liście posłuchać można Pierca Fultona. Powyższy remix jest wg mnie najlepszym zaraz po wersji od Tritional . Fulton zaserwował nam radosny bigroom z elementami spokojnego electro,

3. Au5 — Crossroad (feat. Danyka Nadeau) || #edm

Ciężko ustalić jaki to gatunek, słychać tu trochę trance, bigroomu, electro. Najbliżej temu do "trouse". Produkcja urzekająca klimatem, sami posłuchajcie,

1 Ex-eaquo. Redondo & Boiler - Sunshine || #deephouse

Jeden z dwóch #1 w tym tygodniu. Uderza już od pierwszego odsłuchu. Ten wokal i praca nim, mega melodia, nucę to już któryś dzień z kolei.

1 Ex-eaquo. 3rd Prototype & Daav One - Blinded (Original Mix) || #electro #electrohouse #polskiee

Nuta specjalna - raz, że od naszych rodaków, to dwa, że współtwórcą jest Mireczek (DawidOko). Panowie idealnie trafili w mój gust - spokojne electro z dobrym klimatem to większość, czego ostatnio potrzebuje. Gratuluje i polecam kupić ten utwór (naturalnie nie znajduje się on w paczce, którą wrzuciłem)

Komentujcie Mirasy i sorry, że wrzuciłem listę dzień później.

Link do paczki (brak ostatniego utworu - polecam kupić)

#edm #muzyka #muzykaelektroniczna
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach