Wpis z mikrobloga

@aaandrzeeey: #ludwigvonmises

Jeśli ktoś walczy o wolny rynek i wolną konkurencję, nie staje w obronie tych, którzy są już bogaci, lecz zabiega o swobodę działania dla anonimowych ludzi, którzy niebawem zostaną przedsiębiorcami, a ich pomysłowość sprawi, że życie przyszłych pokoleń stanie się lżejsze.

~ Ludwig von Mises
  • Odpowiedz
@franekfm: O k... prawidziwie popuszczam ze śmiechu. Ludzie którzy nie radzą sobie w kapitalizmie w ustroju wolnorynkowym nagle zaczną być pomysłowi i przedsiębiorczy bo niby co? Od razu mówię, że zwalanie wszystkiego na biurokrację i masę urzędników to nietrafiony argument. Wolny rynek połknie wpierw właśnie takich "anonimowych".
  • Odpowiedz
@cyberpunx: współczuje Ci, trzeba mieć nieźle namieszane pod sufitem, żeby wszystkich ludzi uważać za skończonych idiotów i nieudaczników, przykro się robi jak się widzi takiego egocentryka, któremu się wydaje, że jest najmądrzejszy na świecie a wszyscy inni to nieudacznicy życiowi mający dwie lewe ręce.

Współczuje.
  • Odpowiedz
@cyberpunx: no już nie chcę cytować powyższej wypowiedzi franka. Dorzucę. Ludze radzą sobie teraz tutaj w Polsce bez ustroju wolnorynkowego, bez kapitalizmu. Czaisz? Halo tu ziemia. Przecież teraz nikt nie pomaga tym "anonimowym" mają kiepski wybór, duże obciążenie ich pracy, do dupy system finansowy, zdrowotny itp. Korupcja marnotrastwo i nadzieja że może jeden albo drugi coś zrobi. Ci "ONI" niech coś zrobio. Prawda jest taka że jak komuś dajesz... nadzieję,
  • Odpowiedz
@cyberpunx: zabieranie wszystkim tak by mieli po równo, nie rozwiązuje problemu bo premiuje tych leniwych, głupszych, mniej zdolnych.

A pracowitych, bardziej zorganizowanych, zdolniejszych karci za to jakimi są i zabiera motywację.
  • Odpowiedz
@Kura_Wasylisa: Jak szukałem dla siebie biografii Margaret Thatcher to wybrałem "Moje lata na Downing Street", bo miało i ma najlepsze opinie, jest też najobszerniejsza i napisana przez samą Żelazną Damę. A z tego co czytałem to "Portret Żelaznej Damy" jest dość powierzchowny. Jeżeli ktoś chce poznać tą postać to najpierw powinien sięgnąć po pozycję jej autorstwa, a dopiero później, jeżeli by chciał poznać spojrzenie z innej strony to brać się
  • Odpowiedz