Wpis z mikrobloga

#firma #uk

Dwóch szefów spółka ltd

Manager parku maszyn #cnc

Manager #pracaspawaczamnieprzeistacza czyli fabshop (niedawno nominowany wcześniej ten od cnc ogarniał całą produkcję)

Jeden #bhp manager

Jeden #rysunektechniczny manager - ogarnia plan i dokumentację

Jeden #elektryka

Jeden #mechanika

Jedna pani #rachunkowosc #finanse #podatki

Ma zawsze czas dla każdego, co tydzień paski i wypłata [jedna kobieta] jest też sekretarką.

Jeden supervisor od #spawanie #montazkonstrukcji

Jeden supervisor od parku maszyn

Około 60 specjalistów pracujących na dwie zmiany i budujących produkt.

Czyli 11 osób tworzy cały zarząd i utrzymanie ruchu a 60 zarabia kase.

Pomijam obciążenia podatkowe i inne duperele, aczkolwiek norwedzy czy amerykanie wolą zamawiać w uk.
  • 16
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@SUQ-MADIQ: u mnie tak właśnie jest, mniej więcej pół na pół albo nawet już sporo więcej "umysłowych" niż pracowników produkcji, non stop robią jakieś z dupy stanowiska, śmieszne to jest
  • Odpowiedz
@unstyle: kurde to jest straszne. Im więcej czytam takich rzeczy tym większą mam ochotę wyjechać ( ͡° ͜ʖ ͡°) A pół roku temu zdecydowanie nie chciałem.
  • Odpowiedz
@SUQ-MADIQ: żeby firma sensownie funkcjonowała to pracownicy administracji (w tym inżynierowie kierownicy itd) muszą stanowić MAKS. 30% kadry. Powyżej tego stopnia spółka staje się nie rentowna. wynik ~18% to bardzo dobry wynik ... w mojej firmie jest porażka ponieważ stan kadry administracyjnej to myślę że na oko około 40% ale co tam :) "niestety nie ma aż tyle pracy aby dostał Pan podwyżkę" (przy czym sam mam świadomość tego że
  • Odpowiedz
pracownicy administracji (w tym inżynierowie kierownicy itd) muszą stanowić MAKS. 30% kadry. Powyżej tego stopnia spółka staje się nie rentowna.


@gryzli6: może przytoczysz jakieś badania w tej kwestii? większej bzdury dawno tutaj nie czytałem.

rozumiem że są firmy gdzie pracowników administracji czy kadry kierowniczej jest za dużo bo są fikcyjne stanowiska ale generalizowanie nie ma tutaj żadnego sensu bo każda firma działa inaczej.
  • Odpowiedz