Wpis z mikrobloga

W jaki sposób można oglądać TV przez internet? Chodzi mi przede wszystkim o zwykłe kanały: TVP, Polsat, TVN. Fajnie byłoby też móc oglądać Discovery czy BBC Knowledge. Fajnie też byłoby móc nagrywać programy, ewentualnie pobierać torrentem filmy i je odtwarzać.

Jakie urządzenie i oprogramowanie jest do tego potrzebne?

Na aliexpress są tv box na androidzie, kiedyś na wykopie była lista urzadzeń i był tam między innymi Thor czy coś takiego. Takie urządzenia spełniłyby moje wymagania?

Czy jeszcze jest jakieś urządzenia z wyjściem chinch czy wszystko już idzie na HDMI?

Czy są jakieś urządzenia gdzie można umieścić dysk twardy czy wszysko jest na kartach SD?

Będę wdzięczny jeżeli dacie mi namiary czego mam szukać może być link do aliexpress, allegro czy jakiegoś forum gdzie mogę o czymś takim poczytać.

Taguję aliexpress, bo może ktoś coś kupował u majfrendów.

#tv #telewizjaprzezinternet #aliexpress
  • 11
@mariecziek: Sprawdz w swojej okolicy telewizje cyfrowa przez dvbt, czy jestes w zasiegu nadajnikow. W Polsce sa 3 multiplexy, w zaleznosci od regionu nadaja troche rozniace sie kanaly, ale te podstawowe sa wszedzie. Odbiorniki mozna kupic za dziesiat zlotych, czesto wystarczy pokojowa antena i ogladasz bez zbednego kombinowania.

To tak po krotce, kiedys przewalkowalem temat, ale mieszkam za gorami, za lasami u mnie nic z tego nie wyszlo.

Jesli zas chodzi
@mariecziek: TV przez internet? Do tego nie potrzebujesz boxów, tylko poszkać streamów na necie i jakiś program dobrze skonfigurowany (np. XBMC), chyba że chcesz na zasadzie Podpiąć internet DO tv, to wtedy faktycznie jakiś dongl z andrutem i też XBMC na tym. Przy dobrym configu (ja teraz mam taki na kompie) może Ci na bieżąco pobierać nowe seriale z torrentów.
@Pacjent: Niestety. Jestem poza zasięgiem nadajników. Mieszkam w Wilnie, więc to bardzo daleko od nadajników. Aktualnie mam NC+, ale umowa kończy się w maju i rodzice rezygnują z NC+. Ja przeżyję bez TV, ale mama będzie mogła oglądać TVP Polonia, Tele 5 i chyba Polonia 1, dlatego pomyślałem że fajnie byłoby oglądać chociaż TVP1 i TVP2 przez internet.

@wajdzik: Chcę podłączyć TV do internetu, z tym że TV jest kineskopowy
@mariecziek: Sa adaptery hdmi do scart. O dobre, darmowe streamy chyba jest ciezko, ale na przyklad weebtv kosztuje kilkanascie zlotych na miesiac. Zobacz sobie liste kanalow jakie oferuja. Abonament na inna telewizje nie wchodzi w gre? W okresie przedswiatecznym mozna wypalac jakies promocje, a to zawsze pewne programy bez kombinowania.
@Pacjent: NC plus to 40zł/mies. Polsat już mieliśmy i szczerze mówiąc po roku się znudziło, więc też odpada. Rezygnujemy z telewizji satelitarnej na 100%. O weebtv też myślałem, ale muszę się jeszcze zapoznać z ich ofertą i jak to skonfigurować. Bo nie chce mi się zmieniać konfiguracji za każdym razem jak padną darmowe streamy.
@mariecziek: weeb.tv powinieneś skonfigurować na XBMC, więc wszystko z androidem lub z PC ruszy bez problemu. Pomyśl też o kupnie jakiegoś używanego LCD, czasem idzie dorwać za śmieszne pieniądze, a zawsze to prościej niż podpinać przez EURO