Wpis z mikrobloga

@msq: dzięki.

Raczej nie, głównie z braku czasu, nowa robota plus pozostałości dla poprzedniego pracodawcy zdalnie wieczorami. Na Mirko czasem coś naskrobię w wolnej chwili, ale nie bardzo mi się chce regularnie(bierny mirek że mnie, mimo tylu lat na wykopie). W razie w. zawsze chętnie odpiszę na jakiekolwiek PW.
@ania-nowak1231: Rynek IT jest duży, bo firmy lubią niskie podatki. Ogólnie pracę znaleźć łatwo jeśli już tu jesteś. Z mojego doświadczenia mogę powiedzieć, że firmy preferują pracowników którzy już są na miejscu, dlatego, że cholernie trudno znaleźć mieszkanie (np. w Zurychu). Ale jak już tu zamieszkasz, to nagle miliony ofert leci przez LinkedIn i Monster. Polecam anglojęzyczne forum, można się sporo dowiedzieć: http://www.englishforum.ch/forum.php

A jeszcze apropos spraw urzędowych, to jak masz
@lawicko: Dzięki za mega wyczerpującą odpowiedź :) Tobie udało się znaleźć pracę będąc poza CH czy już na miejscu? Próbuję znaleźć agencję w Londynie (gdzie teraz jestem) mającą oferty z CH i coś tam się znajduje ale nie ma tego zbyt wiele. Na razie co prawda jestem jeszcze na etapie szukania. Jak bardzo ogranicza nieznajomość niemieckiego? Tzn. jakieś proste artykuły (o tym jaka pogoda zła, co jakiś celebryta zrobił) to potrafię
@ania-nowak1231: Ja byłem w trochę podobnej sytuacji co @Pinek, mieszkałem na stałe w Irlandii ale przestało mi się tam podobać, więc wróciłem do Polski na wakacje i po wakacjach zacząłem szukać pracy w Szwajcarii, a szczególnie w Zurichu. Po paru próbach się udało, ale tak jak piszesz, nie ma tego zbyt wiele dopóki ludzie widzą, że jesteś poza Szwajcarią. Mój trick polegał na tym, że zmieniłem sobie adres zamieszkania na