Wpis z mikrobloga

Załóżmy na potrzeby tej dyskusji, że Bóg istnieje:

A co jeśli Bóg dał ludziom wiarę i przykazania, żeby przetestować ich umiejętność do samodzielnego myślenia? W tym wypadku zbawią się nie matoły, które przestrzegają bezmyślnie przykazań od deski do deski, ale osoby, które zauważyły, że wypełnianie pewnych absurdalnych nakazów nie ma sensu a wręcz może prowadzić do tragedii.

Załóżmy, że będzie sąd boży: Później pójdzie, na przykład, taki świadek jehowy na sąd boży i Bóg mu powie: ty tępy matole, mogłeś uratować własne dziecko przez transfuzję krwi, ale wolałeś pozwolić mu umrzeć w imię zniekształconych i nieprawdziwych praw. Jak mogłeś uwierzyć, że ja chciałbym czegoś takiego.


#religia #katolicyzm #bog #tegierozkminy #takbedzie #smierc #sekty
  • 15
@JazzBlurr: A dlaczego na życie wieczne trzeba sobie zasłużyć? Czy skoro Bóg jest wszechogacym najmadrzejszym dobrem niepojętym, to Nie powinien przypadkiem pomóc człowiekowi być dobrym, moderowac ten świat, żeby nie było takiego syfu jak teraz? Czemu tego nie robi?

mój wpis ma skłonić ludzi wierzących w Boga do myślenia.


@JazzBlurr: top kek, zrezygnowalem z tego pod koniec gimnazum. Oni maja zbyt wyprane mozgi i najlepiej miec #!$%@? i ucinac wszystkie rozmowy na temat religii. Jak ktos zacznie do ciebie mowic o religi to udawaj, ze nie wiesz co to jest. Jak bedzie mowil o bogu to powiedz, ze nigdy nie slyszales i sie pytal o co chodzi i czym jest
@JazzBlurr: Odpowiem jako katolik, bo akurat w mojej wierze jest to niemożliwe, ponieważ życie ludzkie zawsze należy chronić. Co do Twojego założenia to równie dobrze mógłbyś przytoczyć przykład Papuasów, którzy zjadają swoich przeciwników aby posiąść ich duszę.
Co do Twojego założenia to równie dobrze mógłbyś przytoczyć przykład Papuasów, którzy zjadają swoich przeciwników aby posiąść ich duszę.


@Enricco: co? xD Moje założenie brzmiało: Bóg istnieje. Rozumiem, że próbujesz je podważyć? ( ͡° ͜ʖ ͡°)