Wpis z mikrobloga

#blender3d #januszeblendera

Umiecie coś poradzić na wysypujący się sterownik ekranu przy widoku renderu w viewporcie?

Gdy mam dużo elementów do renderowania np dużo drzew, to sterownik przestaje odpowiadać i blender się wysypuje. Karta graficzna GeForce GTX760. Windows 8.1
  • 17
  • Odpowiedz
No chyba, że to jego wina, to będę musiał trochę zacząć :)


@spunky: dokładnie. Blender bardzo źle radzi sobie z wszelkimi fanaberiami wizualnymi systemu. Wyłącz wszystkie efekty jakie się da (przede wszystkim przezroczystość, jeśli jest), a potem włączaj po kolei, męcz viewport i sprawdzaj, przy którym się wykrzaczy. Jeśli w 8 nie da się wyłączyć efektów wizualnych, to masz problem. Może to być też wina jakichś aplikacji w tle, typu docki,
  • Odpowiedz
@vervurax: Podczas renderowania nic się nie sypie :)

chodzi tutaj o viewport.

Wydłużyłem timeout, tak jak na tym forum. I ograniczyłem obszar renderu do kamery.

Wtedy daje radę ;)
  • Odpowiedz
@Gorion103: Ogólnie wychodzi na to, że po prostu system odcina Blendera od sprzętu, bo ten nie jest w stanie się wyrobić ze swoim zadaniem w 2s. Rozszerzyłem ten czas do 16s i ograniczyłem obszar renderu.

Zasadniczo, to mi to bardzo nie przeszkadza, bo szybki zawsze mogę zrobić szybki render na 10 samplach i na to samo wychodzi, a nawet lepiej.
  • Odpowiedz
@Gorion103: Tutaj chodzi chyba o jakąś jedną operację. Własnie mi się wysypał w trakcie renderu :) dziwne bo wcześniej to renderowałem w 100 samplach a teraz tylko 20 i się posypało. Chyba za duże tiles ustawiłem
  • Odpowiedz
@funeralmoon: Bardzo możliwe. Karta przez to nie jest w stanie obliczyć wszystkiego w ciągu czasu ograniczonego przez windows i później system ją odcina. Pozostaje mi robienie zwykłych renderów z mniejszym TILES przy takich skomplikowanych scenach.
  • Odpowiedz
@spunky: Miałem ostatnio podobną sytuacyje w pracy - pomogło jedynie zmniejszenie liczby polygonów na dalszym planie :) (albo rendering na CPU). Też wyskakiwał błąd - blender miał zwiechę i wywalało sterownik video.
  • Odpowiedz