Wpis z mikrobloga

@CichyGlosZTyluGlowy: No cóż, Rzym zalały hordy barbarzyńców i za bardzo nie miały jak przetrwać. Teksty zachowały się albo w Bizancjum albo na Bliskim Wschodzie. Jednak tam również byli chrześcijanie, co prawda nie katolicy, ale cóż. Na zachodzie najlepiej wykształcone były kraje muzułmańskie w Hiszpanii, prawie do końca średniowiecza. Renesans narodził się we Włoszech, a w międzyczasie Europejczycy zaczęli się szybko rozwijać technologicznie:)
  • Odpowiedz
spieral z kosciolem o to ze ziemia jest okrqgla. Chyba kosciol oficjalnie to przyznak dopiero kilka lat temu.


@kmicolo: O k---a niemożliwe co za p---------e :o
  • Odpowiedz
Dowody albo nie było komentarza. Kopernik pewnie był ateista


@HomofobicalEuphoria: Kopernik znał religię i wiedział że należy z pewną publikacją wstrzymać się do śmierci. Gdyby był ateistą to by opublikował to wcześniej i ściągnął sobie problemy na głowę.
  • Odpowiedz
@void1984: wciąz będe sie upierał. religia było chrzescijaństwo. nie religia tworzyła system tylko układy i podział władzy w watykanie. Kopernik znał układy w systemie, ale nie ma to nic do religii chyba ze masz zapis w biblii zakazujacy publikowania prac o ciałach niebieskich
  • Odpowiedz
@HomofobicalEuphoria: Religia to było chrześcijaństwo, rzymski katolicyzm, zarządzany z Rzymu. To nie była abstrakcyjna religia, tylko taka z którą się trzeba było liczyć. Nie ta co dzisiaj, którą nauka sprowadziła do rozważania co się dzieje z duszą po śmierci, a taka która potrafiła zabić za opinię niezgodną z tą którą ma szefostwo.
  • Odpowiedz
Katolik nie musi wcale sie z watykanem zgadzac czego przyklady mocno wierzacych ludzi pokazuje historia


@HomofobicalEuphoria: To są heretycy i pewnie wiesz co się w takimi działo w czasach Kopernika. Jak pokazuje historia na przykładzie Jana Husa było to w tamtych czasach zabójczo niewskazane.
  • Odpowiedz
właśnie problem w tym, że to nie "hordy barbarzyńców" niszczyły starożytne dzieła tylko chrześcijańscy neofici


@CichyGlosZTyluGlowy: Jednak w 313 roku Rzym stał się państwem chrześcijańskim i sam nim był. Neofici to byli wszyscy, potem przyjmowali tę wiarę.

gdyby nie "szmatogłowi" czy jak kto woli "kozojebcy" nie zachowałoby się nic niezgodnego z doktryną chrześcijańską.


Akurat chrześcijaństwo było tam wcześniej, zanim kozojebce przybyły. Bizancjum istniał aż do 1453, a to był drugi
  • Odpowiedz