Wpis z mikrobloga

#weeklytopedm Wydanie 15: 17-23.11.2014

Wszystkich, którzy nie wiedzą o co chodzi odsyłam do tagu #weeklytopedm

Bardzo udany tydzień, chyba jeszcze lepszy niż poprzedni. Tym razem nietypowo, bo 12 utworów na liście - chciałem zachować jak najwyższy poziom, przy jak najwyższej różnorodności gatunkowej.

12. Digital Fracture - Dancing Machine (Original Mix) || #electro

Potężny elektryk. Melodyjny początek nie zapowiada tego, co będzie się działo na dropie,

11. Dillon Francis - Drunk All The Time (The Rebirth) [feat. Simon Lord] || #trap

Wersja trapowa tego utworu, która nie pojawiła się na najnowszym albumie Dillona, ale na szczęście produkcja została wydana. Nietypowy przedstawiciel tego gatunku, nie jest to też chill trap,

10. Dirty South feat. Gita Lake - Freefallin (Dirty South Remix) || #bigroomprogressivehouse

Dirty South zremixował swój utwór wydany na ostatnim albumie. Szczerze powiem, że ta wersja bardziej mi się podoba. Wykorzystuje ona świetny wokal, dodany został progresywny drop. Nie dzieje się tutaj wiele, ale produkcja posiada pewien klimat i za to ją cenie.

9. Alex Aark & Méron feat. Gwen McCrae - Ain't No Way (Original Mix) || #house #nudisco

Ciężko ocenić jaki to dokładnie gatunek, są elementy house, nu disco, nawet doszukałbym się gdzieś funku. Co do samego utworu - ciekawy, aczkolwiek ja nie przepadam jakoś nad takim stylem,

8. Jochen Miller feat. Hellen - Let Love Go (Original Mix) || #bigroomprogressivehouse

Co prawda dość schematyczny utwór. Wokal jest dobry, ale z jego strony i tak czuję lekki niedosyt. Mocny, progresywny drop, w stylu Howl at the Moon, wpada w ucho.

7. Tritonal - Anchor (Lush & Simon Remix) || #bigroomprogressivehouse

Każda kolejna produkcja tego włoskiego duo mi się podoba. Tak jest i tym razem. Szczerze wole ta wersje od przesłodzonego oryginału. Nie jest to typowy remix - z pierwowzoru wykorzystuje jedynie wokal, tak poza tym jest produkcją całkowicie inną i mogłaby zostać wydana pod innym tytułem jako Orginal Mix,

6. Arno Cost & Norman Doray - Strong (Ansolo Remix) || #bigroomprogressivehouse

Remix dodał mnóstwo mocy do wersji oryginalnej. wykorzystuje niektóre partie wokalne z pierwowzoru, oraz melodie podbudowaną mocniejszymi dźwiękami. Szczególnie podoba mi się drugi drop. Size zdąrzyło nas przyzwyczaić do energicznych utworów i tak jest też tym razem,

5. Victor Porfidio & Digital Militia ft. Zashanell - La La La (Original Mix) || #bigroomprogressivehouse

W tygodniu, w którym wychodziłyby średnie utwory - ten byłby zapewne na pierwszym miejscu. Świetny, klimatyczny wokal, partie gitarowe, energiczny drop i mamy utwór, który przyciąga do siebie. Dowód na to, że nawet nieznani producenci mogą stworzyć hit,

Uwaga: od tego miejsca każdy kolejny utwór możecie traktować jako #1, zależy od waszego gustu :). Jestem ciekawy, który z tych utworów wy byście umieścili na miejscu pierwszym - piszcie w komentarzach

4. MOTi - Lion (In My Head) (Original Mix) || #bigroomprogressivehouse

Produkcja utrzymana w stylu nieśmiertelnego Mammoth . Wokal należy do jednych z najlepszych, jakie słyszałem w ostatnim czasie w edm, melodia jest pomysłowa, mimo tego, że pracuje na wcześniej wymyślonych schematach. Słucha się przyjemnie, sam osobiście wykorzystuję tą produkcje np. na siłowni - daje kopa :).

3. NERVO feat. Au Revoir Simone - Rise Early Morning (Original Mix) || #bigroomprogressivehouse

Wreszcie siostrzyczki się postarały. Dawno nie wypuściły nic, co byłoby tak dobre. Świetny wokal, wzruszający (xD) drop, klimatyczny break. Dla mnie jest to hit, który porównywać mogę do np. Like Home .

2. Julian Jordan - Angels x Demons (Original Mix) || #bigroomprogressivehouse

Bigroom, chociaż czerpie sporo z electro. Julian Jordan wg mnie powinien być na miejscu Martina Garrixa, jego utwory są o wiele lepsze, a są w porównywalnym wieku. Co prawda kiedyś bardziej się jarałem tym utworem, ale zdążył mi się trochę znudzić - za dużo katowałem Ripy :P.

Uwaga: teledysk zawiera lokowanie produktu xD.

1. Chocolate Puma & Firebeatz - I Can't Understand (Original Mix) | #house #futurehouse

Wrzucałem w poniedziałek pod tag #edm . Chyba najlepszy future house w tym roku, zresztą czego się dziwić, w końcu wyprodukowany przez niezawodne czekoladowe pumy. Nie wiem ile tutaj dali Firebeatz, ale nie słyszę ich w tym utworze. Przepotężny drop, dobry break, będzie chulał po parkietach przez długi czas.

Tradycyjnie zapraszam do komentowania.

Tak Btw. to mój tag ma obecnie więcej obserwujących niż tag #edm , za co dzięki :D.

Dobry był ten tydzień - cztery najlepsze utwory na pewno znajdą się w moim top 100 z tego roku, które mam zamiar wydać (xD) przed sylwestrem, mam nadzieje, że muzyka tam zawarta przyda się komuś na jakąś imprezę noworoczną :>.

Link do paczki

Nie chciało mi się w tym tygodniu zacząć robić playlisty na YT :P, wybaczcie.

#muzyka #muzykaelektroniczna #edm
  • 5
@Delus: Ach, szkoda, że nic mi się nie podobało. Może powoli zmienia się mój gust :<

A z tej playlisty najbardziej mi się podobało to:

8. Jochen Miller feat. Hellen - Let Love Go (Original)