Wpis z mikrobloga

Każdy, kto sądzi, że #breakingbad jest "najlepszym serialem", nie miał styczności z naprawdę dobrymi serialami. Wymienię tutaj tylko kilka tytułów, które biją Breaking Bad na głowę:

- Six Feet Under

- Rodzina Soprano

- The Wire

- Twin Peaks

- True Detective

- Black Mirror

Dalej są jeszcze seriale jak: Sherlock, Luther, Hannibal - i też są znacznie lepsze niż #breakingbad jednak nie tak dobre, jak te wymienione wyżej.

#niepopularnaopinia #oswiadczenie #mowiejakjest #seriale
  • 22
@Icesowy: Właśnie się do Sopranos zabrałem, jestem na początku 2 sezonu. Jest spoko, ale spodziewałem się większej soczystosci. Czy na tym etapie serial jest już "rozkrecony" czy najlepsze przede mną?

Btw OPa nie będę nawet komentował bo nawet mi go nie żal.
@LoginZajetyNiepoprawny: najśmieszniejsze jest to, że jak ja oglądałem pierwszy sezon breaking bad to w Polsce nikt nie słyszał o tym serialu.

a teraz nagle NAJLEPSZY SERIAL EVER!!!!! Fala hajpu w Polsce się przelała w okolicach końcówki 4 sezonu, czyli praktycznie na koniec serialu.

oczywiście BrBa jest świetny (moim zdaniem najlepsze są pierwsze trzy sezony), ale pewnie i w top10 bym go nie umieścił.

True Detective też nie, bo to dopiero jeden
@LoginZajetyNiepoprawny:

Najlepszy serial pod jakim względem? Jakie kryteria zastosować: głębokość przesłań, odwzorowanie życia, wartkość akcji, zaskakujące zwroty akcji?

BB to wciągający, wartki serial, z dość jednowymiarowymi postaciami (poza Walterem) i niemałą ilością nieścisłości. Zestawianie to z przynudnawym i nieco fantastycznym Twin Peaks, to jak pisanie że ziemniaki są lepsze od makaronu.

Six Feet Under, który epatuje zbędną seksualnością, żeby dotarł do szerszej publiczności? Do tego zakończenie skrojone wprost pod amerykańskiego widza...