Wpis z mikrobloga

Witam.

Mam taki problem jutro kończy mi się umowa zlecenie określona na czas jednego miesiąca. Poinformowałem o tym dzisiaj pracodawce a on mi powiedział że obowiązują mnie jeszcze dwa tygodnie wypowiedzenia zgodznie z punktem 9. Tutuaj cytuje:

Cytat:

1. Niniejsza uowa rozwiązuje się z chwilą wykonania zlecenia, oraz okres wypowiedzenia następuje w 2 tygodnie przed ukończeniem zlecenia.


2 Umowa zawarta jest na czas określony 1 miesiąca, wypowiedzenie może nastąpić w 2 tygodnie przed upływem określonego czasu.


Po miesiącu następuje automatyczne przedłużenie umowy na kolejny miesiąc jeżeli Zleceniobiorca i Zleceniodawca nie wnoszą uwag oraz wypowiedzeń.


3 Strony mogą odstąpić od niniejszej umowy w przypadkach przewidzianych w Kodeksie cywilnym.

Mógłby ktoś mi wyjaśnić dlaczego mam zostać jeszcze dwa tygodnie mimo tego że zgłosiłem uwagi dzisiaj, przed końcem umowy . Pozdrawiam

#pomoc #pytanie #kiciochpyta #prawo
  • 24
@stoprocent: dlaczego miałem wypowiedzieć umowe jeżeli zbliża się jej koniec. A zgodnie z tym "Po miesiącu następuje automatyczne przedłużenie umowy na kolejny miesiąc jeżeli Zleceniobiorca i Zleceniodawca nie wnoszą uwag oraz wypowiedzeń." umowa nie powinna zostać przedłużona.
@Rise123: bzdura jakaś kończy się umowa, przed przedłużeniem zgłosiłeś ze nie chcesz kontynuować pracy więc ten punkt (swoja drogą raczej tez bez mocy prawnej) nie ma zastosowania.

i co ci #januszebiznesu w ogole... wypowiedzenie na umowie zlecenie....
@stoprocent: Wcześniej nie informowałem o tym pracodawcy ponieważ czekałem do wypłaty, jednak jest ona zdecydowanie za mała dlatego już nie chcę tam pracować. Zgłosiłem to dzisiaj, koniec umowy jest jutro. A zgodnie z tym co jest napisane w umowie, jutro ona się przedłuża. Jednak ja skoro wnoszę uwagi to ona nie powinna zostać przedłużona. Jeżeli nie mam racji to dlaczego?
@Rise123: byles mowiles ze jestes niezadowolony z wyplaty, powiedziales ze mozesz zostac ale na troche innych warunkach, moze jednak by podniosl Ci stawke?

Wiedziales za jakie pieniadze pracujesz przeciez?
@stoprocent: Nie, ja poprostu nie chce tam pracowac. W czym tu widzisz problem? Pytasz o rzeczy ktore nie maja nic wspólnego z umową. Nie chce tam pracować i już, nie ma problemu. Problem jest w tym dlaczego mam tam siedzieć jeszcze dwa tygodnie skoro umowa dobiegła końca a ja nie chce jej przedłużać. Tego nie mogę zrozumieć.
@marianwro: Możesz mi powiedzieć gdzie jest zapis na umowie że umowa jest przdłużana tak czy siak nawet jeżeli ja nie chce jej przdłużać? Tylko o to proszę, jeżeli mi to wytłumaczysz to bede wdzieczny. Ja poprostu nie chce na darmo pracowac przez dwa tygodnie skoro moge znalezc inna prace. A moim zdaniem pracodawca robi mnie po prostu w balona.
@marianwro: Z tego co ja rozumiem według tego punktu na umowie to powinno być tak że: Pracuje przez miesiac kazdy jest zadowolony umowa sie przedluza. Opcja druga: Pracuje przez miesiac, wykonuje zlecenie, zglaszam ze nie chce przedluzac umowy i koniec. Rozstajemy sie i kazdy idzie w soja strone wraz z koncem umowy.
@stoprocent: Mam kare za zerwanie niestety. A zaplaci normalnie, tyle ze bede siedzial dwa tygodnie w domu i jechal do pracy jak cos bedzie trzeba np. na 2h, jestem praktycznie zablokowany przez dwa tygodnie. Zarobie moze 100-200zl.