Wpis z mikrobloga

Przeszukując Gliwice za pomocą map wykonanych technologią LIDAR odkryłem w parku na lewo od ul. Chorzowskiej (Park Kultury i Wypoczynku) obiekt, który lekko mnie zdziwił - mieszkam tam prawie od urodzenia, ale nigdy nie pomyślałbym, że ta górka z Parku to część czegoś większego. Ktoś wie co to? I co to jest za stadion w lesie?


EDIT: Sam sobie odpowiem na pytanie o stadion:

2 lipca 1909 roku na terenie lasu odbyły się X Niemieckie Igrzyska Młodzieży, w których rywalizowały 254 szkoły z całych Niemiec. Szacuje się, że w igrzyskach uczestniczyło 50 tysięcy osób


#archeologia #historia #gliwice #lidar
c.....g - Przeszukując Gliwice za pomocą map wykonanych technologią LIDAR odkryłem w ...

źródło: comment_minGDPiAd2IJNYORIPCadtI3NsCGEhNW.jpg

Pobierz
  • 30
  • Odpowiedz
@chilling: Całe życie myślałem, że zrobiono to tylko po to, żeby się można było #!$%@?ć na rowerze :)

Edit: a stadion to pewnie:

Sztuczny tor kolarski


Tor kolarski miał 400 m długości, 8 szerokości. Został otwarty 12 września 1897 roku i był największym takim obiektem w Niemczech. Tor został zbudowany z drewna, miał powierzchnię 33 000 m², a jego trybuny mogły pomieścić 3100 widzów, w tym 800 w części zadaszonej i
  • Odpowiedz
@Zydomasoneria: przy zameczku leśnym jest wjazd (zaraz obok przystanku jest wjazd). Czasami tam policja stoi.

@Myszamyszami: nie mam pojęcia, ale skoro tor miał 400 metrów to zdecydowanie był większy niż ten obiekt (mierzyłem przed chwilą i stadion ma 182 metry długości).
  • Odpowiedz
@Vontroba, @FilBil, @Fren, @Checollada, @beeper, @2ndLaw, @jaqqu7, @okkszakaraka, @martyna661, @HorribileDictu, @Platimir: zatem jak zostało ładnie ustalone - widoczny stadion to stary tor kolarski.

Tu jedyne zdjęcie jakiego udało mi się znaleźć (źródło):

Kwestią kolejną jest tajemniczy obiekt obok o powierzchni (o ile był to kwadrat) 18 hektarów.

Najprawdopodobniej w weekend będę oglądał oba obiekty - później może napiszę do jakiegoś towarzystwa
c.....g - @Vontroba, @FilBil, @Fren, @Checollada, @beeper, @2ndLaw, @jaqqu7, @okkszak...

źródło: comment_rTBbDcSzbu8IXhmenz5NkkzAVDVKZeQ4.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz